Санепідслужба області застерігає громадян щодо небезпеки нападу на людину різних комах-кровососів, особливо іксодових кліщів, які є переносниками збудників кліщового вірусного енцефаліту та кліщового лаймбореліозу, які поширені на теренах Волині.

В поточному році лаймбореліоз ще не реєструвався, але у 2015році захворюваність зросла вдвічі —  до 20 випадків (проти 9 у 2014р.), хвороба виявлялась майже у всіх районах. Кліщовий вірусний енцефаліт реєструється в області з 1995 року, в основному в Ратнівському районі (де відмічено за останні 2 роки — 4 випадки).

Спільним для цих хвороб є прямий зв’язок з перебуванням людей на лоні природи при зборі ягід, грибів, або просто відпочинку у лісі чи парку та завжди спричинені укусами кліщів.

В разі виявлення факту присмоктування кліща – його слід якомога швидше видалити з тіла, для чого краще звернутись в найближчий медпункт для якісного видалення та отримання кваліфікованої медичної допомоги.

До початку оздоровчого сезону Держсанепідслужба області зверталась до керівників закладів оздоровлення та місць відпочинку, управління ветеринарної медицини області щодо проведення акарицидних обробок у місцях відпочинку населення, скошування трави та благоустрою територій, відведених для відпочинку людей. Питання готовності до оздоровчого сезону заслуховується на постійно діючих комісіях при облдержадміністрації.

При організації відпочинку на природі фахівці санепідслужби радять волинянам: забезпечити захист від укусів комарів і кліщів при виході у ліс (чи просто паркову зону) — відповідно одягатись та використовувати різні репеленти (відлякуючі комах засоби). А при поверненні з прогулянки, обов’язково проводити само — і взаємоогляд відкритих ділянок тіла та одягу, квітів, особистих речей тощо. Пам’ятайте,  природа постійно приховує несподіванки, що можуть бути небезпечними для вашого здоров’я.