Дата святкування Всесвітнього дня здоров’я приурочена дню створення Всесвітньої організації охорони здоров’я , а точніше дню прийняття статуту цієї організації — 7 квітня 1948-го року.

Всесвітня організація охорони здоров’я  створена за принципом, яким   передбачається, що всі люди повинні мати можливість для реалізації свого права на володіння найвищого досяжного рівня здоров’я.  Тому, щорічно порушуються проблеми боротьби пов’язані з різними хворобами.                   Тема Всесвітнього  дня  здоров’я 2018 року — Загальне охоплення послугами охорони здоров’я: для всіх і всюди, а гасло — «Здоров’я для всіх».

Найбільш ефективними підходами у попередженні захворювань є прості заходи, яких кожна людина свідомо та самостійно може дотримуватись сама: здорове харчування, фізична активність та відмова від шкідливих звичок.

Профілактика та увага до свого власного здоров’я – є основною метою проведених медиками в цей день акцій та заходів. Тому, дотримання здорового способу життя  є однією з умов  формування збереження та зміцнення здоров’я.

Традиції святкування Всесвітнього дня здоров’я нерозривно пов’язані з діяльністю всієї системи охорони здоров’я. Працівники  лікувально-профілактичних закладів надають медико-санітарну та профілактичну допомогу всім, хто її потребує, як найкраще розуміють цінність здоров’я.

У Всесвітній день здоров’я бажаємо всім бути здоровими і життєрадісними.