Прес-реліз

Щодо ситуації з грипом та гострими респіраторними вірусними інфекціями

З початку року в Україні відбувається загострення епідситуації щодо грипу, так як зросла кількість смертельних випадків від ускладнень після перенесеного грипу. Проте, ситуація щодо захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції та грип є прогнозованою і досліджується дуже ретельно.
Станом на 25 січня 2016 року рівень захворюваності грипом та гострими респіраторними вірусними інфекціями серед населення області значно зріс, епідемічний поріг перевищено на 97,3%. Перевищено епідемічні пороги в містах Луцьку на 37,9%, Нововолинську- на 51%, Луцькому, Горохівському, Камінь-Каширському та Ківерцівському, Ковельському районах – більш як у 2 рази. На даних адміністративних територіях запроваджуються додаткові протиепідемічні заходи, в тому числі органами місцевих адміністрацій застосовуються точкові обмежувальні заходи. В зв’язку з високим рівнем захворюваності тимчасово призупинене навчання в загальноосвітніх школах в містах Луцьк, Нововолинськ, Ковель та с. Піддубці Луцького району.
За даними третього тижня 2016 року захворіло на ГРВІ 11850 осіб, що в 2,5 рази більше 02 тижня, коли зареєстровано 4749 випадків захворювання. Дітей до 17 років захворіло 6605, що становить 55,7%. Протягом тижня госпіталізовано – 366 хворих, з них 224(61%) – діти до 17 років. Кількість випадків тяжких гострих респіраторних інфекцій протягом третього тижня не зросла (68 випадків проти 67).
За період епідсезону померло з підозрою на грип 3 особи ( м. Луцьк, Горохівський та Луцький райони), всі дорослі, у однієї особи підтверджено вірусологічно пандемічний вірус А(H1N1), у двох осіб, які померли 22.01.2016 р. – дослідження біологічного матеріалу проводиться.
Лабораторією ДУ «Волинський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» з почату епідсезону проведено моніторингове вірусологічне обстеження 110 хворих на гострі респіраторні вірусні інфекції. За результатами виділено від 8 хворих вірус пандемічного грипу А(H1N1), який є домінуючим в епідсезоні 2015-2016 рр.
З 40 тижня 2015 року (початок епідемічного сезону грипу) проводиться щотижневий оперативний моніторинг епідемічної ситуації щодо захворюваності грипом та гострими респіраторними вірусними інфекціями, а з моменту загрози ускладнення епідситуації – щоденний моніторинг.
Запроваджено щоденний моніторинг епідемічної ситуації в дитячих навчальних закладах районів та міст області, профтехучилищах, середніх та вищих учбових закладах для своєчасної діагностики епідускладнення в цих закладах та прийняття обмежувальних заходів щодо запобігання поширенню інфекції.
Оперативна інформація про епідситуацію в області та заходи щодо профілактики грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій направляється в управління охорони здоров’я, освіти та науки облдержадміністрації.
Стан епідситуації щодо грипу знаходиться під постійним контролем Держсанепідслужби області.