Епідемічна ситуація із захворюваності  на COVID – 19 в області  контрольована, показник динаміки випадків інфікування набув сталої тенденції до зниження. Кількість нових інфікувань щотижня зменшується.

 З огляду на зазначене, Регіональною комісією з питань техногенно – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій  прийнято ряд рішень стосовно послаблення чи зняття обмежень  та заборон.  Зокрема,

відмінено заборону на роботу закладів громадського харчування, торгово-розважальних центрів, закладів з розміщення, фітнес-центрів, закладів культури.

Знято  обмеження щодо здійснення регулярних та нерегулярних пасажирських перевезень у міжобласному сполученні, проведення релігійних заходів за участі не більше 10 осіб.

Щодо відвідування закладів дошкільної освіти  рішення будуть прийматись   місцевими комісіями  з питань ТЕБ та НС відповідно до епідеміологічної ситуації в містах та районах.

З метою недопущення поширення інфекції COVID–19 Головним державним санітарним лікарем України на період карантину встановлені особливості діяльності та обмеження:

  1. відвідування закладів дошкільної освіти  за умови виконання Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у  закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID – 19), затвердженими постановою головного державного санітарного лікаря України від  21  травня 2020 року № 25 Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).
  2. робота суб’єктів господарської діяльності з надання послуг громадського харчування з організацією дозвілля або без нього (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо)  може здійснюватись відповідно до Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах громадського харчування на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID – 19), затвердженими постановою головного державного санітарного лікаря України від   02  червня 2020 року № 32Про внесення змін до Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах громадського харчування на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)
  3. торгівля на ринках продовольчими та непродовольчими товарами може здійснюватись при умові дотримання вимог  Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів  з торгівлі на ринках на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID – 19), затвердженими постановою головного державного санітарного лікаря України від   06  червня 2020 року № 34 Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів з торгівлі на ринках на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)
  4. при торгівлі продовольчими (окрім ринків) та непродовольчими товарами  необхідно дотримуватись вимог Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів  при торгівлі продовольчими (окрім ринків) та  непродовольчими товарами на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID – 19), затвердженими постановою головного державного санітарного лікаря України від   09  травня 2020 року № 17 Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів при торгівлі продовольчими (окрім ринків) та непродовольчими товарами на період карантину у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).
  5. обслуговування в спортивних (тренажерних) залах, фітнес-клубах, спортивних майданчиках здійснюється при дотриманні вимог  Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів  в деяких  закладах фізичної культури та спорту на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID – 19), затвердженими постановою головного державного санітарного лікаря України від   03  липня 2020 року № 40 Про внесення змін до Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів в деяких закладах фізичної культури га спорту на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)
  6. обслуговування в перукарнях та салонах краси здійснюється відповідно до Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів в  перукарнях та салонах краси   на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID – 19), затвердженими постановою головного державного санітарного лікаря України від   09  травня 2020 року № 20 Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів в перукарнях та салонах краси на період карантину у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).
  7. для закладів культури та креативних індустрій для врахування при проведенні культурно-мистецьких заходів визначені вимоги  в Тимчасових рекомендаціях щодо організації протиепідемічних заходів під час проведення культурно-мистецьких заходів  на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID – 19), затвердженими постановою головного державного санітарного лікаря України від   01  липня 2020 року № 38 Про внесення змін до Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів під час проведення культурно-мистецьких заходів на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)

          Карантин в області послаблено, однак Рішенням Регіональної комісії з питань техногенно – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій  (протокол від 15.07.2020р. № 28) зобов’язано Головне управління Національної поліції в області разом із  Головним управлінням Держпродспоживслужби в області та управлінням Укртрансбезпеки  забезпечити здійснення заходів державного санітарно-епідеміологічного нагляду за дотриманням санітарного законодавства, дотриманням протиепідемічних заходів під час карантину в громадському транспорті, закладах громадського харчування, розважальних закладах у нічний час доби.

          А також контролюючим службам доручено продовжити проведення регулярних моніторингових перевірок щодо дотримання суб’єктами господарювання встановлених вимог до функціонування в умовах карантину, а саме стосовно дотримання режиму носіння захисних масок, соціальної дистанції та здійснення заходів дезінфекції на об’єктах торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами, ринках, у громадському транспорті.

          Лікарями-епідеміологами щоденно проводиться аналіз епідемічної ситуації в області та моніторинг показників адаптивного карантину.  При ускладненні епідеміологічної ситуації, росту захворюваності коронавірусною хворобою  комісією буде прийматись рішення про посилення  карантинних заходів.

         Звертаємось до громадян бути свідомими, дотримуватись правил аби зменшити ризик інфікування COVID – 19: мити руки, носити маску, дотримуватись дистанції.