Літні канікули підходять до завершення. Попереду новий навчальний рік. У цей час посилено готуються до нового навчального року не лише заклади освіти, а й батьки школярів. Шкільні ринки, магазини тощо рясніють розмаїттям шкільного приладдя, одягу, взуття. Тому, передусім, важливо обрати якісну продукцію.

Шкільна форма повинна бути зручною, якісною, відповідати гігієнічним рекомендаціям та нормативам щодо урахування фізіологічних особливостей дітей, відповідного віку, зросту тощо.

Одяг дітей не повинен бути тісним, надто довгим і надто широким, стискати судини і внутрішні органи, порушувати функціональні можливості опорно-рухового апарату. Дитина повинна мати можливість легко вдягатися і роздягатися, її одяг має бути гарним і повинен виховувати естетичний смак.

Особливо високі вимоги висувають до тканин, з яких виготовляється дитячий одяг. Синтетичні матеріали можуть несприятливо вливати на організм дитини, тому їх можна використовувати лише у поєднанні з натуральними волокнами і за умови суворої регламентації відсоткового вмісту до інших матеріалів різного призначення.

Під час купівлі шкільного одягу необхідно звернути увагу на маркування одягу, що міститься на ярлику. Він повинен кріпитися до кожного швейного виробу. Саме ярлик інформує про якісні та інші характеристики товару та містить реквізити підприємства-виробника. На ньому подана інформація про волокнистий склад матеріалу, з якого виготовлено одяг. Віддавайте перевагу одягу з максимальним вмістом натуральних волокон, згідно зі зростом дітей

Натільна білизна для дітей до 7 років повинна бути виготовлена тільки з натуральної сировини, а для дітей віком від 8 до 18 років допускається виготовлення продукції з тканин і трикотажних полотен змішаного типу. Білизняні вироби з хімічних волокон, вовняної пряжі повинні мати внутрішню бавовняну ластовицю.

Дитяче взуття, передусім, повинне мати низький каблук. Висота каблука для дітей шкільного віку не повинна перевищувати 20-25 мм.

Найкраще, звичайно, взуття з натуральної шкіри. Проте, можуть бути використані штучні та синтетичні матеріали для виготовлення підкладки та верху взуття. Однак, не допускається використання підкладки зі штучної та синтетичної шкіри в закритому взутті для дітей.

Одна з перших і найважливіших покупок — портфель або ранець. Важливо не помилитися, вибираючи серед великої кількості варіантів, адже дитина носитиме його щодня упродовж декількох років. Отже, зверніть увагу на наступне.

 Вага портфеля має бути вказана на етикетці. Розраховуй так, щоб він складав близько 10% ваги дитини — цей найбільш оптимальний варіант, інакше малюк страждатиме від болю в спині, зіпсує собі осанку і ходу.

 Для здорової осанки необхідно, щоб дитина носила портфель або рюкзак не в руках, а безпосередньо на спині. Тому лямки повинні регулюватися, бути широкими (не менше 4 см) і зручними. Ідеальний варіант, якщо вони прошиті м’якою тканиною на тій стороні, яка торкатиметься тіла.

 Матеріал, з якого зроблений ранець, має бути екологічно чистим і водовідштовхувальним. Ні в якому разі він не повинен містити токсичних речовин і запахів, адже калюжі, розлитий сік, кремове тістечко, що розмазало, — усе це чекає новенький портфель в майбутньому.

 «Спинка» ранця має бути ортопедичною (це також вказано на етикетці). Коли примірятимете, перевірте, щоб вона розташовувалася саме на спині малюка.

 На «спинці» має бути м’яка тканина або сітка для того, щоб дитина не потіла під час носіння портфеля.

 Не забудьте про зручність: ранець обов’язково повинен мати зовнішні кишеньки для дрібних предметів і пляшки води, усередині має бути декілька відділень для книг, зошитів, пенала.

Перевірте ручку портфеля — вона має бути гладенькою, без рельєфів, щоб дитячій долоньці було зручно.

Не меншу увагу слід приділяти безпеці підручників та зошитів. Звертайте увагу на склад паперу і його якість. Не ведіться на яскраву обкладинку та глянцевий папір.   Безпека цих товарів дуже важлива для зору школяра. Папір має бути достатньо цупким і непрозорим. Білизна сторінок має складати 70-80 відсотків. Якщо білизна більша, сторінка «різатиме очі». І навпаки, на жовтуватих сторінках текст буде блідим, i при читанні написаного тексту доведеться напружувати зір. Сліпучо-білий папір псує зір. I взагалі, зошитний папір повинен бути в міру білим, приємним для ока. При цьому товщина ліній, які утворюють рядки та клітинки, має бути 0,2-0,5 мм.

Довідково!

Дослідження виробів дитячого призначення  (одяг дитячий, шкільна форма, натільна дитяча білизна, ранці, портфелі, канцелярське приладдя тощо) проводить санітарно-гігієнічна лабораторія ДУ «Волинський обласний  лабораторний центр МОЗ України» (вартість досліджень, в залежності від складу продукції та обсягу досліджень, становить від 200грн до 700 грн). Телефон лабораторії 75-77-83.

Шановні батьки! Від Вас залежить, щоб навчання було не лише корисною справою, а й сприяло збереженню здоров’я дитини.

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України».