Війна – не привід відкладати піклування про своє здоров’я. Важливо не ігнорувати перші симптоми і вчасно звернутися до медичного фахівця. Адже чим раніше людина звертається до лікаря, тим більше матиме шансів на вдале і швидке лікування та одужання. Особливо це важливо якраз під час війни, коли кожна людина має бути функціональною: працювати, бути готовою реагувати на складні виклики війни, піклуватися про себе та своїх близьких, підтримувати ЗСУ.

Внутрішньопереміщені особи, які через військову агресію рф були змушені змінити своє місце проживання в межах України, можуть отримати консультації лікаря вузької спеціалізації у будь-якому місті. Для цього потрібно отримати направлення і знайти лікарню. При цьому не важливо, де ви уклали декларацію.

Термін дії направлення 1 рік. Але пацієнту краще дотримуватися рекомендацій лікаря щодо термінів проходження обстеження чи отримання консультації спеціаліста, на які він направив пацієнта.

У направленні не вказується ні заклад, ні лікар, до якого направляють пацієнта, лише код послуги та інформація про заклад і лікаря, який його створив. Місце отримання послуги пацієнт обирає самостійно: в будь-якій лікарні України, яка має контракт з НСЗУ.

У разі серйозних проблем зі здоров’ям варто викликати екстрену медичну допомогу. Йдеться про травми, втрату свідомості, важкі отруєння й інші критичні стани. Така допомога надається безоплатно усім без винятку без направлення й декларації.

Детальніше про те, як переселенцям в Україні отримати вузькоспеціалізовану меддопомогу — в інфографіці МОЗ.

За даними Волинської облдержадміністрації, в нашій області знайшли прихисток майже 70 тисяч людей з інших регіонів. Статус внутрішньо переміщеної особи отримали 60 тисяч людей.

За матеріалами НСЗУ для пацієнта, МОЗ України:

https://www.facebook.com/nszu.care/

https://www.facebook.com/moz.ukr/posts/pfbid02MGpuabvAZyPUTzRCXwm4ehUA8NHFT1pwHdcLzav3KX8KHF35NnVTwREPe585MeRGl

 

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЦКПХ  МОЗ» та МОЗ України.