ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України» проводить щоденний моніторинг  захворюваності учнів та педагогів  закладів загальної середньої  освіти  на коронавірусну хворобу.

З початку навчального року   гострою респіраторною інфекцією COVID-19   перехворіло майже 400 учнів та понад 1 тис. працівників шкіл.  На сьогодні продовжують хворіти 8 учнів та 30 педагогів. За останню добу зареєстровано 3 випадки захворювання серед дітей та 4 серед педагогів.

На самоізоляції перебувало понад  51 тис. школярів та  близько 7 тис. вчителів.

 Сьогодні після довгого карантину в школах розпочалось навчання.   Як зазначає Головний державний санітарний лікар України В.Ляшко, всі дещо розслабилися та зраділи відновленню навчання, але закликаємо не нехтувати дотриманням протиепідемічних норм. Нагадайте дітям про важливість частого миття рук, носіння маски у громадських місцях та дотримання фізичного дистанціювання за межами класу.

Адже є чіткі прописані правила, коли нехтування протиепідемічними заходами можуть знову призвести до заборони відвідування шкіл.

Перше правило, пов’язане з коронавірусною хворобою:

якщо на самоізоляції перебуватимуть більше половини учнів або персоналу навчальний заклад може бути зачиненно для відвідування.

Друге правило стосується:

перевищення епідемічного порогу на грип та грипоподібні захворювання.

Маємо пам’ятати, що початок лютого – це традиційний період зростання кількості грипоподібних захворювань, і в разі перевищенні епідпорогу в окремих регіонах по грипу, а саме досягнення та перевищення рівня 483 хворих на 100 тисяч населення, відвідування шкіл може потрапити під обмежувальні протиепідемічні заходи.

Станом на сьогодні, показник захворюваності на ГРВІ становить 331,5 на 100 тисяч населення, що на 31,45% менше епідемічного порогу, розрахованого для України. В області інтенсивний показник захворюваності становить 359 на 100 тисяч населення (вищий від середньо державного на 8%) та нижчий від епідемічного порогу на 37%. 

 Як попередити зараження грипом:

  • уникайте контакту з особами, що мають прояви грипозної інфекції;
  • обмежте відвідування місць великого скупчення людей;
  • часто провітрюйте приміщення;
  • часто мийте руки з милом;
  • не торкайтеся очей, носа, рота немитими руками;
  • уникайте обіймів, поцілунків і рукостискань;
  • прикривайте ніс і рот під час чхання або кашлю одноразовою серветкою, яку зразу ж після використання потрібно викинути;
  • якщо у людини є симптоми грипу, то необхідно триматися від неї на відстані не менше двох метрів.