Щороку 24 березня відзначають Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Ця дата обрана не випадково, адже в цей день у 1882 році Роберт Кох оголосив про виявлення бактерії, що спричиняє захворювання. Відтоді було відкрито шлях до діагностики та лікування від туберкульозу.
Туберкульоз залишається одним із найбільш смертоносних інфекційних вбивць у світі. За даними ВООЗ щодня близько 4 000 людей втрачають життя від туберкульозу і 28 000 людей хворіють на ТБ.
За оцінками, чверть світового населення заражена туберкульозними паличками, більшість з цих людей не є хворими або заразними, але вони мають ризик розвитку захворювання у майбутньому. Це залежить, передусім, від кількох факторів, найважливішим з яких є імунологічних статус людини. Тому так важливо не перевтомлюватись, мати збалансоване харчування та менше стресів.
Сьогодні, у Всесвітній день боротьби з туберкульозом, увагу людей вкотре привертають до цієї критичної теми.
Адже успішність подолання хвороби залежить як від дій світової медичної спільноти, так і від поведінки кожної людини.
Нагадуємо про симптоми, які характерні для захворювання:
- кашель понад 2 тижні;
- підвищена температура тіла понад 7 днів;
- утруднене дихання;
- біль у грудях;
- поганий апетит, постійна слабкість;
- безпричинна втрата ваги;
- підвищена пітливість, особливо вночі;
- кровохаркання (наявність крові у мокротиння, що виділяється при кашлі).
Високий темп життя, необізнаність та нехтування першими сигналами про проблеми зі здоров’ям призводять до того, що людина може звернутись до лікаря пізно. А, значить, боротьба з туберкульозом вимагатиме більше зусиль і часу.
Друзі, прислухайтесь до свого самопочуття і пам’ятайте, — туберкульоз можна вилікувати!
Анонімне анкетування щодо ризику туберкульозу можна пройти тут:
Підготовлено за матеріалами Центру громадського здоров’я МОЗ України: https://phc.org.ua/news/yak-ne-vtratiti-chas-vsesvitniy-den-borotbi-z-tuberkulozom