У час пандемії COVID-19, незалежно від рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19 на певній адміністративній території, слід відповідально дотримуватися  рекомендацій, які розроблені, щоб захистити ваше життя і здоров’я.

  • Під час походів у магазини або в інших публічних місцях (зокрема у медичних закладах) тримайтеся на відстані не менше метра від інших і, за можливості, не торкайтеся руками очей, рота, носа.
  • Носіть маску правильно:

— Маска повинна щільно прилягати до обличчя, навколо неї не повинно бути щілин, які відкривають доступ вірусам. Для кращого прилягання можна відрегулювати медичну маску на носі, за допомогою вбудованого в медичну маску носового фіксатора.  Не чіпайте маску брудними руками.

— Якщо маска одноразова — не надягайте її повторно, як би ви її не дезінфікували. Зняли — і одразу ж викинули. Після того, як ви зняли маску — негайно вимийте руки з милом!

— Саморобні марлеві маски потрібно щодня прати і прасувати з обох сторін.

  • Перед доторком до кошиків або візочків обробляйте їх дезінфектором із вмістом спирту не менше 60%. Після повернення з магазину, а також після розбору принесених покупок ретельно мийте руки теплою водою з милом протягом 20–40 секунд.
  • Придбані овочі та фрукти слід мити так само, як і завжди. Перед тим як торкатися до них, помийте руки водою з милом. Після цього ретельно вимийте фрукти і овочі чистою водою, особливо якщо ви їсте їх сирими.
  • Регулярно і ретельно обробляйте руки дезінфектором із вмістом спирту не менше 60% або мийте їх теплою водою з милом протягом 20–40 секунд. Це допомагає знищити віруси, які можуть перебувати на шкірі.
  • Уникайте місць великого скупчення людей. Там набагато вища ймовірність опинитися в тісному контакті з особою, інфікованою COVID-19.
  • Дотримуйтеся правил респіраторної гігієни. Під час кашлю або чхання прикривайте рот і ніс згином ліктя або серветкою. Використану серветку слід викинути і вимити руки.
  • Якщо у вас підвищилася температура, з’явилися кашель і утруднене дихання, подзвоніть до сімейного лікаря. Звернення до лікаря по телефону дозволить йому, за необхідності, оперативно направити вас до спеціалізованого лікувального закладу.