Поранення, збільшення кількості оперативних втручань, сексуальне насильство зумовлюють ризик збільшення поширення ВІЛ-інфекції в Україні. Проте є способи вплинути на це. Один із них – вчасне та правильне застосування медикаментозної постконтактної профілактики.
Для цього якомога швидше — не пізніше 72 годин після контакту — необхідно розпочати прийом антиретровірусних препаратів.
Контакти, у результаті яких потенційно могло статися передавання ВІЛ:
- Незахищені статеві контакти: передусім ті, котрі супроводжуються насильством. На жаль, в умовах війни в Україні значно збільшилася кількість випадків сексуального насильства, спричиненого російськими агресорами.
- Контакти під час професійної діяльності (медичні працівники, працівники правоохоронних органів, військовослужбовці): поранення гострими інструментами, зброєю, забрудненими кров’ю, або іншими потенційно небезпечними біологічними рідинами.
Унаслідок бойових дій збільшується кількість контактів із кров’ю людей із невідомим ВІЛ-статусом. Також збільшується кількість оперативних втручань, що може призвести до збільшення ризику інфікування ВІЛ.
Як діяти після ймовірного контакту з ВІЛ?
Якомога швидше зверніться до медичного закладу — перші 72 години після контакту є вирішальними для профілактики передавання ВІЛ.
Докладний алгоритм дій: https://bit.ly/3w0YEKo
Джерело – фейсбук-сторінка ЦГЗ МОЗ: https://www.facebook.com/phc.org.ua/posts/3908180165973349
Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЦКПХ МОЗ» та ЦГЗ МОЗ України.