В. о. генерального директора ДУ «Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Наталія Янко спільно з головним спеціалістом з педіатрії управління охорони здоров’я Волинської облдержадміністрації Людмилою Рожко прийняли участь в тренінгу «Профілактика інфекцій та інфекційний контроль в закладах охорони здоров’я, як частина якісної медичної реформи», котрий відбувся 28-29 вересня 2021р в м. Київ.

Тренінг проводився Центром громадського здоров’я МОЗ України в рамках реалізації програми Глобального фонду для боротьби із СНІДом, туберкульозом та малярією «Прискорення прогресу у зменшенні тягаря туберкульозу та ВІЛ-інфекції в Україні».

Метою проведеного тренінгу було надання інформації про організацію (організаційний компонент інфекційного контролю), впровадження та моніторинг системи профілактики інфекцій та інфекційного контролю в закладах охорони здоров’я, обговорення підходів до реалізації програм профілактики інфекцій та інфекційного контролю в контексті окремо взятого регіону, фінансово- економічне обґрунтування впровадження заходів з профілактики інфекцій та інфекційного контролю.

Під час тренінгу обговорено підходи до реалізації програм профілактики інфекцій та інфекційного контролю в контексті окремо взятого регіону, фінансово- економічне обґрунтування впровадження заходів з профілактики інфекцій та інфекційного контролю.

Спеціалістом з інфекційного контролю Бюро ВООЗ в Україні представлено результати пілотного дослідження з визначення одномоментної розповсюдженості інфекційних хвороб, пов’язаних з наданням медичної допомоги та використання антимікробних препаратів в закладах охорони здоров’я України.

В ході тренінгу його учасники ознайомилися із важливими питаннями, такими як:

  • Визначення цілей та завдань програми профілактики інфекцій та інфекційного контролю в закладах охорони здоров’я.
  • Визначення етапів впровадження програми профілактики інфекцій та інфекційного контролю в закладах охорони здоров’я з урахуванням місцевого контексту.
  • Визначення основних напрямків впровадження програм профілактики інфекцій та інфекційного контролю в контексті окремо взятого регіону.
  • Впровадження комунікаційних заходів системи профілактики інфекцій та інфекційного контролю.

Отримані на тренінгу теоретичні та практичні знання допоможуть втілювати заходи щодо удосконалення системи епідемічного нагляду з профілактики внутрішньолікарняних інфекцій та налагодження системи інфекційного контролю в закладах охорони здоров’я Волинської області.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЦКПХ  МОЗ» та сайт МОЗ України.