Головний державний санітарний лікар області Наталія Янко прийняла участь в нараді щодо епідемічної ситуації та вакцинації з COVID-19 в Луцькому районі, яка відбулася сьогодні, 14 вересня 2021р., в приміщенні Волинської обласної держадміністрації.

До участі запрошені:

  • заступниця голови облдержадміністрації Людмила Тимощук;
  • т.в.о. начальника управління охорони здоров’я ОДА Валерій Руцький;
  • головний державний санітарний лікар області Наталія Янко;
  • керівники ТГ та закладів охорони здоров’я Луцького району.

Наталія Янко повідомила, що сьогодні найбільш проблемною територіальною громадою в області є Луцька ТГ. Зареєстровано найбільший ріст захворюваності в Україні на COVID-19, зокрема —  приріст становить 85%.

Станом на 14 вересня всі області України перебувають в «зеленій» зоні адаптивного карантину, однак у ряді областей (Вінницька, Закарпатська, Львівська, Миколаївська, Одеська)  в тому числі на Волині, показники динаміки рівня госпіталізації три дні поспіль перевищують нормативний показник для «зеленої» зони 50% і коливається в межах 62% — 65%. 

КМУ ухвалив зміни до постанови № 1236, що встановлюють нові карантинні обмеження для запобігання поширенню COVID-19. Постанова набирає чинності через 7 днів з моменту публікації. 

Запропоновані зміни — це можливість стримувати епідемічну ситуацію та зберігати економічну активність країни. Сьогодні є можливість вакцинуватися та бути захищеним у кожного, наявної вакцини для цього достатньо. Додатково чітко визначені щотижневі кількості поставок вакцин до кінця цього року. В нашій країні дозволили навіть вибирати, якою вакциною щепитися, чого немає  у більшості країн.

Тепер у разі введення жовтого рівня епідемічної небезпеки спростили вимоги до роботи навчальних закладів. Вони працюватимуть за умови наявності не менше як 80% працівників з “жовтими” чи “зеленими” COVID-сертифікатами. 

Водночас обмеження жовтого рівня епіднебезпеки не будуть застосовуватися, якщо всі учасники (відвідувачі) та щонайменше 80% організаторів масових заходів, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів та басейнів матимуть “жовтого” чи “зеленого” COVID-сертифікату. 

У разі введення червоного рівня епідемічної небезпеки заклади освіти працюватимуть лише якщо 100% працівників мають “зелений” COVID-сертифікат.

За останню добу хворих виявлено 66 випадків хвороби: Луцький район – 21 особа, К. Каширський – 20, В. Волинський — 15 та Ковельський – 10 випадків.  Захворіло 9 дітей, із них 2 школярів та 4 студентів. Крім того, захворіло 2 медичних працівника – не вакциновані від коронавірусної хвороби. Госпіталізовано 10 осіб, 56 лікуються амбулаторно.

Зауважено, що епідемічна ситуація із COVID-19 в Луцькому районі неблагополучна. За останній (36 тиждень) зареєстровано 76 випадків хвороби проти 41 за попередній тиждень, ріст на 85%. Найбільше випадків реєструється в Підгайцівцівській ТГ – ріст в 2 рази (12 випадків проти 6), Ківерцівській ТГ – ріст на 85% (11 проти 6), Боратинській ТГ –  протягом останнього тижня захворіло 9 осіб проти 1 за попередній, Рожищенській ТГ – ріст на 33% (12 проти 9 випадків).

В Луцькому районі зафіксовано спалах COVID-19 у ЗЗСО «Княгинівський ліцей Волинської обласної ради». Зареєстровано 11 лабораторно підтверджених випадків COVID-19. Серед захворілих 6 працівників закладу (4 техпрацівники, помічник вихователя, водій),  3 учні та 2 випадки  по сім’ї. Всі захворілі не щеплені від COVID-19.  На сьогодні всі  перебувають на амбулаторному лікуванні. Загальна кількість контактних осіб становить 71, в тому числі 8 працівників закладу, 54 учні та 9 осіб в сімейних осередках.

Для недопущення поширення інфекції лікарями-епідеміологами проводиться робота щодо епідемічного розслідування, обстеження контактних та інших заходів направлених на стабілізацію та локалізацію епідемічної ситуації.

Людмила Тимощук повідомила, що вакцинація залишається найважливішим інструментом запобігання нових захворювань і смертей, а також боротьби з пандемією. Тільки так знову можна повернутись до звичного життя.

Відповідно до щотижневого аналізу темпів вакцинації, за останній тиждень зареєстровано зниження динаміки рівня вакцинації на 8,14%. За тиждень проведено понад 14,2 тис. щеплень. Такі темпи вакцинації є недостатніми, оскільки рекомендована кількість щеплень в області за тиждень складає  близько 50 тис. осіб, а щоденний цільовий показник становить понад 6,7 тисяч. 

По Луцькому району проведено 28133 щеплень, що становить 16,9% від дорослого населення, з них отримали  першу дозу 15848 осіб – 9,5%, повністю імунізовані та отримали  2-гу дозу – 12285 осіб –  7,4 %. 

Як підкреслила Людмила Тимощук, на Волині  достатньо вакцин проти коронавірусної хвороби. Для волинян доступні чотири вакцини на вибір – AstraZeneca, CoronaVac, Comirnaty/Pfizer та Moderna, які сертифіковані та використовуються для імунізації населення у всьому світі.

Окрім того, до кінця тижня вкотре очікується прибуття в область вакцини Comirnaty/Pfizer.

       

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЦКПХ  МОЗ» та сайт МОЗ України.