Сьогодні, 15 вересня 2021р., в приміщенні Волинської обласної держадміністрації відбулася робоча зустріч щодо епідемічної ситуації та вакцинації від COVID-19 в Ковельському районі.

Участь в нараді прийняли: заступниця голови облдержадміністрації Людмила Тимощук, т.в.о. начальника управління охорони здоров’я ОДА Валерій Руцький, головний санітарний лікар області Наталія Янко, керівники територіальних громад Ковельської райдержадміністрації та закладів охорони здоров’я Ковельського району.

На нараді обговорено питання стану епідемічної ситуації та вакцинальноїкампанії в Ковельському районі, а саме пріоритетностівакцинації від COVID-19 працівників освіти. Оскільки, згідно Постанови Кабінету Міністрів України № 954 від 13 вересня 2021 року ухвалено зміни до постанови № 1236, які дозволяють освітнім закладам працювати в звичному режимі, при умові вацнинації 80% персоналу закладу.

Тому, Людмила Тимощук, звернулася із закликом до спільної роботи щодо нарощування темпів вакцинації в від коронавірусної інфекції, щоб з 20 вересня працювати у звичному режимі.

Під час наради заслухані представникитериторіальних громад та керівники ЦПМСД Ковельського району, обговорені шляхи та заходи для підвищення темпів вакцинальної кампанії та попередження поширення коронавірусної інфекції на території району.

Наталія Янко повідомила, що ситуація ускладнюється виникненням спалахів та групових захворювань. Станом на 15.09.2021 року на території Ковельського району зареєстровано 3 із 5 діючих спалахів COVID-19 в області: Турійська ТГ —  2 спалахи в навчальних закладах (в ЗОШ I-II ступенів смт. Турійськ імені Ганни Жежко, ЗДО №2 «Сонечко» смт. Турійськ) та спалах в Ковельському МТМО.

Епідемічна ситуація із COVID-19 в Ковельському районі є неблагополучною, ризики поширення та росту захворюваності залишаються. 

В Ковельському районі за тиждень зареєстровано 116 лабораторно підтверджених випадків COVID-19 проти 47 за попередній (захворюваність зросла в 2,5 рази). Ріст захворюваності зареєстровано в  м. Ковелі та 12 ОТГ району.  Найбільша кількість  нових випадків виявлено в м. Ковелі (39 проти 10 – ріст на 290%), Турійській ТГ (32 випадки проти 19 – ріст на 68%). Погіршення епідситуаціїспостерігається також на територіях Дубівської, Колодяжненської, Люблинецької, Любомльськоїта Шацької ТГ. 

Вчора зареєстровано спалах у лікувальному закладі — Ковельському міському територіальному медичному об’єднанні, а саме в трьох відділеннях: неврологічному, стаціонарно-реабілітаційному відділеннях та інсультномуцентрі, що знаходяться на одному поверсі Ковельської центральної районної лікарні.

Всього у цих відділеннях 42 працівника, в т.ч. 11 лікарів, 1 лікар-інтерн, 30 середніх медпрацівників. Щеплення від COVID-19 отримало 5 середніх медичних працівників: 1 дозою – 1 особа (2,4%), 2-ма дозами – 4  особи (9,5%).

Станом на 15.09.2021р. в спалаху зареєстровано 13 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, захворіло 2 медичних працівника закладу та 11 пацієнтів. Двоє хворих переведені в інфекційне відділення Ковельської ЦРЛ, решта  хворих виписані і знаходяться на амбулаторному лікуванні та самоізоляції.

Також повідомлено, що станом на 15.09.2021 мешканці Ковельського району отримали 33 622 щеплення (16,4%), в т.ч.  першу дозу – 18 521 (9,1%), другу дозу  15 101 (7,4%).

За даними моніторингу показників вакцинації проти COVID-19, на сьогодні найменший відсоток вакцинованого населення у Шацькій ТГ – 11,2%, Любомльській ТГ – 10,8%. В жодній територіальній громаді не досягнуто рекомендованих показників вакцинації – 80% населення.

Як зазначила Наталія Янко, для стабілізації епідемічної ситуації в області першочерговим є збільшення охоплення вакцинації населення та визначення кола контактних і їх своєчасне тестування.

Людмила Тимощук повідомила, що низький рівень охоплення вакцинацією може призвести до поширення захворювання на території громад та впровадження посилених протиепідемічних карантинних заходів.

Слід пам’ятати, що безпечне освітнє середовище — це спільна відповідальність працівників закладів освіти та інших дорослих. Йдеться не тільки про вчителів чи вихователів, а й про батьків, інших членів родин учнів та інших груп населення Волині.

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЦКПХ  МОЗ» та сайт МОЗ України.