Сьогодні, 23 листопада  в приміщенні Волинської облдержадміністрації відбувся онлайн-брифінг щодо ситуації з протидією поширенню коронавірусної інфекції та стану вакцинальної кампанії від COVID-19 у Волинській області.

 Спікери:

— головний державний санітарний лікар області Наталія Янко,

— заступниця начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Тетяна Трач.

У своєму виступі Наталія Янко повідомила, що ситуація із захворюваністю на коронавірусну хворобу в області все ще залишається напруженою. Епідемічний моніторинг свідчить про перевищення індикаторних показників і на сьогодні вони відповідають показникам «червоної» зони небезпеки.

Турбує ріст коефіцієнту виявлення нових випадків інфікування COVID-19 який три дні поспіль перевищує нормативний (20%) і вказує на високий рівень захворюваності.

Також перевищено показник рівня госпіталізацій (становить  76 – 78 на 100 тис. населення (нормативний 60 на 100 тис. населення).

Залишається на високому рівні завантаженість ліжок з киснем (коливається  в межах 56% — 58% (при нормативному не більше 65%).

Показник рівня захворюваності на COVID-19 в області перевищує в 10 разів (нормативний 75 на 100 тис. населення).

Щоденно кількість захворілих в області коливається в межах 600 — 700 випадків, за вихідні кількість дюдей, що звернулась за медичною допомогою дещо знижується.  95% серед захворілих – це невакциновані особи.

За останній тиждень спостерігається  ріст захворюваності серед дитячого населення (на 9%). Щоденно ми отримуємо повідомлення про 50 — 80 нових випадків серед дітей віком від декількох днів до 17 років. Вчора захворіло – 75 дітей, із них: 12 неорганізованих, 6 вихованців закладів дошкільної освіти, 52 школярів, 5 студентів закладів середньої освіти). Результатами епідрозслідувань встановлено, що джерелом інфекції для дітей є нещеплені батьки. Всього з початку епідемії захворіло понад 6 тисяч  дітей.

Не дивлячись на те, що навчання проходить в дистанційному режимі, продовжують реєструватись випадки захворювань коронавірусною хворобою серед учнів та працівників загальноосвітніх закладів.

На даний час продовжують хворіти 266 школярів та 140 працівників шкіл із 154 закладів освіти.  Найбільше випадків захворювань зареєстровано в містах Луцьку та Ковелі, К-Каширському та Луцькому районах. 

 На самоізоляції перебуває  понад  1000  учнів та  понад 50 осіб з числа персоналу. 

 З 22.11.2021 року розпочався процес відновлення навчання учнів в закладах загальної середньої освіти в очній формі. Від сьогодні відновлюється навчання у 488 школах області (87%), де вчителі повністю вакциновані від COVID-19.

Відсторонено від роботи 412 співробітників шків у зв’язку із відсутністю зеленого COVID-сертифікату.

Наталія Янко наголосила,  що для шкіл, які відновили навчання, необхідно суворо дотримуватись протиепідемічних вимог, передбачених новим Санітарним регламентом для закладів загальної середньої освіти та Постанови Головного державного санітарного лікаря України № 10 від 06.09.2021 року.

 З ростом захворюваності спостерігається і ріст кількості летальних випадків серед волинян. В листопаді померло на 36% більше людей ніж за жовтень (з початку листопада — 355 осіб, а за весь жовтень — 261 людина). Всього в області зареєстровано 1876 летальних випадків. 80% помирають особи віком старше 60 років, серед котрих найменший відсоток щеплених — 21% від вікової групи.

Щоденно коронавірусна інфекція забирає життя від 10 до 30 осіб.  За останню добу померло 25 людей. Таке стрімке збільшення кількості хворих  пояснюється впливом на перебіг епідемії штаму «Дельта», який в даний час домінує в Україні. Особливістю Дельта є те, що він шукає незахищених людей, а саме тих хто не хворів та не вакцинований. 

В області постійно проводиться робота щодо вивчення циркуляції мутованого штаму Delta коронавірусної інфекції. За результатами секвенування, котре проводилось Інститутом молекулярної біології та генетики НАН України та ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» у 305 відібраних зразків від хворих на COVID-19 мешканців області підтверджено мутації характерні для вірусу Delta коронавірусної інфекції, що становить 98% від всіх надісланих на дослідження взірців.

На сьогодні в області виявлено новий варіант штаму коронавірусу Delta (AY.4), який ще називають Дельта Плюс. Його  виявили у  4 мешканців Луцького району. Цей штам циркулює у 8 областях України і Волинь в тому числі. Він може бути найзаразнішим серед усіх варіацій коронавірусу, адже поширюється  на 10-15% швидше, ніж інші підтипи штаму.

 На сьогодні в області щеплення проводяться усіма вакцинами, які зареєстровані в Україні та схваленими ВООЗ: CoronaVac, Comirnaty/Pfizer,  AstraZeneca та Moderna.

На Волині працює 32 мобільні бригади з вакцинації населення, 91 пункт щеплень та в щоденному режимі працюють 10 центрів вакцинації населення.  

Найкраще охоплення щепленнями та отримали повний курс вакцинації особи вікових груп 40 — 49 та 50 — 59 років (близько 30% відповідної категорії населення).

  Активно проводять вакцинацію дітям віком 12-17 років. На сьогодні  повністю вакциновано 462 дитини, у тому числі 60 дітей віком 12-15 років.  Найбільше у Володимир-Волинському районі.

Від початку вакцинації пройшли повний курс вакцинації та отримали “Зелений” СOVID – сертифікат або Міжнародне свідоцтво про вакцинацію 71% працівників освіти та 73% медичних працівників. Вакциновано, принаймні однією дозою  88,4 % освітян та 91% медиків.

Незабаром в Україні змінять правила для «жовтої» зони карантину та запровадять додаткові обмеження. Зокрема, для продовження роботи установ як для персоналу, так і відвідувачам необхідно буде надати документ про повний курс вакцинації проти COVID-19.

Тому, Наталія Янко наголосила, що вакцини від  COVID-19 формують імунну відповідь проти кількох штамів. Факт перенесення хвороби ще не означає, що у людини сформувався імунітет. Тому саме вакцинація може вберегти від тяжкого перебігу та повторних інфікувань.  Бережіть себе та своїх рідних.

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЦКПХ  МОЗ» та сайт МОЗ України.