Сьогодні, 19 жовтня, в залі колегій управління охорони здоров’я Волинської обласної державної адміністрації відбулася нарада з питань рутинної вакцинації та вакцинації від COVID-19, на якій Беата Серватович прийняла участь.

До участі в нараді запрошені:

 • головний спеціаліст з педіатрії управління охорони здоров’я Волинської облдержадміністрації Людмилою Рожко;
 • лікар-епідеміолог відділу Епіднагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань ДУ «Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Беата Серватович;
 • керівник групи експертів за напрямком «Епідеміологія»  управління охорони здоров’я Волинської облдержадміністрації Павло Пахолюк;
 • керівники та заступники ЦПМД/ЦПМСД;
 • відповідальні особи за проведення вакцинації, планування та отримання вакцини.

Під час зустрічі Беата Серватович повідомила, що найкращі показники охоплення щепленнями (більше 75%) проти поліомієліту досягнуто у Володимир-Волинському районі, Горохівському, Маневицькому, ЦПМСД Велимче. Найменший відсоток охоплення щепленнями та  нижчий середньо обласного показника — у Іваничівському, Ковельському, Любомльському, Рожищенському, Старовижівському, Турійському, районах та м. Луцьку.

Найнижчі відсотки охоплення щепленнями проти дифтерії, кашлюку та правця серед дітей раннього віку у Іваничівському, К-К, Ківерцівському, Локачинському, Любомльському, Рожищенському, Старовижівському районах.

Серед шести річок найкращого рівня більше 75% досягнуто в Любешівському, Старовижівському, Турійському районах та м. Луцьку.

Серед 16 річок не досягнуто рекомендованого охоплення щепленням проти дифтерії та правця у В-В, Горохівському, Іваничівському, Любешівському, Любомльському, Шацькому районах та м. Луцьку.

Найкращих показників проти гемофільної інфекції у дітей більше 75% досягнуто у К-К, Маневицькому, Ратнівському, Рожищенському, Турійському, районах та м. Луцьку.

Не досягнуто рекомендованого охоплення щепленням проти кору, краснухи та паротиту  у Любомльському районі.

 

Що потрібно знати батькам:

 • вакцинувати дитину під час пандемії COVID-19 можна і дуже важливо, інакше вона наражається на ризик заразитися іншими небезпечними інфекціями;
 • рішення про те, як дитині найкращим чином отримати щеплення потрібно приймати разом з лікарем;
 • у контексті COVID-19 треба врахувати, наскільки зручно і реалістично буде дістатися місця вакцинації та як мінімізувати або повністю виключити можливі контакти з людьми;
 • важливо, щоб дитину на вакцинацію не супроводжували люди із групи ризику: 60+, хронічні захворювання (цукровий діабет, онкологія, ішемічна хвороба серця, інше), для яких можливий контакт з COVID-19 може бути небезпечним;
 • вакцинуватися можна у державній або приватній поліклініці, фельдшерсько- акушерському пункті або сільській амбулаторії, де повністю розділено потоки пацієнтів: у будівлі є різні входи для хворих і здорових; щотижня для вакцинації виділяють окремий час чи «День здорової дитини», коли в поліклініці проводять огляд і вакцинацію здорових дітей; щеплення також можна зробити у клініці здорової дитини (у приватному секторі);
 • важливо, щоб новонароджені діти отримали своєчасну вакцинацію від гепатиту В та туберкульозу у пологовому будинку, оскільки вакцинація на рівні первинної медичної допомоги може бути відтермінована через COVID-19.

Тому, колективний імунітет в області сформовано лише від кору, краснухи, паротиту. Серед усіх інших вакцинокерованих захворювань залишається ризик виникнення як поодиноких випадків захворювання, так і спалахів.

 

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЦКПХ  МОЗ» та сайт МОЗ України.