Сьогодні, 8 жовтня, в приміщенні управління охорони здоров’я Волинської облдержадміністрації головний державний санітарний лікар обласні Наталія Янко прийняла участь в круглому столі щодо адвокації на підтримку стратегій із вакцинації проти COVID-19 згідно з Дорожньою картою  та їх виконання в Україні у Волинській області.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

До участі запрошені:

  • Радник Міністра охорони здоров’я з питань імунізації – Олександр Заїка
  • Заступник голови Волинської облдержадміністрації Людмила Тимощук
  • головний державний санітарний лікар обласні Наталія Янко
  • т.в.о. начальника управління охорони здоров’я Волинської облдержадміністрації Валерій Руцький
  • Технічний спеціаліст Бюро ВООЗ в Україні – Вусала Аллахвердієва
  • Виконавчий директор ГС «Коаліція за вакцинацію» — Тимофій Бадіков
  • Представники громадських організацій
  • Регіональні лідери думок
  • Лікарі первинної ланки, стаціонарної та екстреної медичної допомоги.

Проводив робочу зустріч виконавчий директор ГС «Коаліція за вакцинацію» Тимофій Бадіков.

Метою круглого столу було обговорення необхідних заходів на рівні регіону з долученням регіонального керівництва, медичної спільноти і громадськості в цілому для виконання стратегій із COVID-19 вакцинації, зазначених у Дорожній карті, та покращення охоплень у пріоритетних групах. Проактивне долучення місцевої влади та громад для адвокації вакцинації пріоритетних груп.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

У своєму виступі Наталія Янко повідомила, що Волинська область відноситься до одного з регіонів, де ріст захворюваності відбувається найінтенсивніше. За останній тиждень ріст становить 60% (зареєстровано 1682 випадки проти 1056 минулого тижня).  На високому рівні знаходиться захворюваність дітей  до 17 років – 15% від усіх зареєстрованих, що пов’язано з початком навчального року.  Найбільше хворіє вікова група 7-14 років (34%), 15-17 років — 40%, до 1 року – 5%. 

Найвища захворюваність у Володимир-Волинській, Зимнівській, Камінь-Каширській громаді, де захворюваність на 100 000 населення перевищує середньобласний показник захворюваності в 2 рази.

Вдвічі за останній тиждень зросла летальність:  35 випадків проти  17 за попередній  тиждень. (В трьох сім’ях померло по 2 особи). Особи у віці 65+ становлять – понад 70%, всі вони не вакциновані.

В області з вересня 2021 року зареєстровано 18 спалахів COVID-19. На сьогодні  діючими залишаються 14: в закладах освіти – 13 та у Волинському обласному спеціалізованому будинку дитини м.Луцька.

 Наталія Янко повідомила, що на сьогодні проведено 247,2 тисяч щеплень мешканцям області. Першу дозу отримали – 143,5 тис. осіб, що складає 14% всього населення області та понад 18 % дорослого населення. Повністю імунізовані 2-ою дозою103,7 тис. осіб (понад 10% всього населення області та більше 13% дорослого населення). 

         Найбільше вакциновано дорослого населення у Луцькій, Локачинській ТГ – 19%, а найменше – у Прилісненській – 1,8% та Колківській ТГ – 2,4%.

До відома! На сьогодні епідемія COVID-19 – це епідемія не щеплених людей і тому основна умова уникнути суворого локдауну – це вакцинація. 

 

Щоденно проводиться активна роз’яснювальна робота серед населення області.

Проводяться круглі столи, наради за участю лікарів-епідеміологів на які запрошуються мешканці громад, зокрема працівники закладів освіти, установ та організацій тощо.

Організована активна зовнішня соціальна реклама. Матеріали по популяризації вакцинації від COVID-19 (біг-борди, сіті-лайти, плакати, брошури) розміщені в місцях масового відвідування людей (продуктові та продовольчі магазини, ринки, приватні медичні заклади, громадський транспорт), організована голосова реклама вакцинації в громадському транспорті, в великих торгових центрах, ринках.

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЦКПХ  МОЗ» та сайт МОЗ України.