Головний державний санітарний лікар області Наталія Янко прийняла участь в брифінгу стосовно епідемічної ситуації та вакцинації з COVID-19 у Волинській області, який відбувся 15 вересня в приміщенні Волинської обласної держадміністрації.

Наталія Янко повідомила, що в області прискорились темпи погіршення ситуації із захворюваністю на COVID-19. За останній тиждень кількість нових випадків збільшилось вдвічі, з’являються початкові ознаки спалаху.  

Серед багатьох показників, які в нас використовують у рамках адаптивного карантину, є один, який викликає найбільше занепокоєння, – коефіцієнт виявлення випадків інфікування.

Він не має перевищувати 4%. Проте в області на сьогодні він становить 7,4%. Це означає, що найімовірніше, ситуація буде погіршуватись і наша задача забезпечувати контроль за відслідковуванням контактних випадків, тестуванням контактних для швидкої локалізації спалахів на рівні ОТГ, а також збільшувати кількість тестів.

Також зростають і інші індикаторні показники: Рівень захворюваності становиь 84 на 100 тис. населення (при нормативному 75), динаміка рівня госпіталізацій зросла до 65% (при нормативному не більше 50%), завантаженість ліжок з киснем – становить 20% (нормативний не більше 65%).

Доповідач зазначила, що на сьогодні зареєстровано 4 спалахи COVID-19 в закладах освіти, постраждало 57 осіб, із них 22 дітей (в Турійській ТГ 2 спалахи (в школі та садочку смт. Турійськ), Камінь-Каширській ТГ – спалах в Піщанському ліцеї, Луцькій ТГ – спалах в Княгинівському ліцеї. Всі захворілі дорослі не щеплені від COVID-19).

Коли ми говоримо про вакцинацію від ковіду, то вчителі – найважливіша для нас група ризику. Їхня робота пов’язана з двома ризиками: захворіти самому і передати інфекцію іншим. І ми це спостерігаємо вже сьогодні, оскільки ще тільки початок вересня, а у нас вже 3 спалахи в освітніх закладах.

Як повідомила Наталія Янко, 13 вересня, Кабмін змінив постанову №1236, яка встановлює карантинні обмеження. Постанова набирає чинності через 7 днів з моменту публікації (тобто 20 вересня).

Більшість обмежень, які передбачені для жовтого, помаранчевого та червоного рівня епіднебезпеки, не застосовуватимуться для вакцинованих, або будуть полегшені для людей, які отримали одне чи два щеплення.

Для жовтого рівня епіднебезпеки буде достатньо однієї дози вакцини. Якщо країна переходить у червону зону, вимагатиметься повний курс щеплення, оскільки він дає максимальний рівень захисту.

У жовтій і помаранчевій зонах допускатиметься робота закладів освіти за умови, що персонал буде щеплений на рівні 80% принаймні однією дозою. Стосовно червоної зони – всі мають бути щеплені повним курсом.

Те ж стосуватиметься закладів культури, харчування, спортзалів. Зміни до карантинних норм передбачатимуть, що обмеження не стосуватимуться випадків, коли весь персонал бізнесу або якогось закладу буде провакцинований. У такому разі він зможе продовжувати роботу.

Відповідно до щотижневого аналізу темпів вакцинації в області, за останній тиждень зареєстровано зниження динаміки рівня вакцинації на 9,5%. За тиждень проведено понад 14 тис. щеплень. Такі темпи вакцинації є недостатніми, оскільки щоденний цільовий показник становить понад 6,7 тисяч. 

Цільових показників щодо охоплення вакцинацією від COVID-19 в області не досягнуто ні серед медичних працівників, ні серед працівників закладів освіти.

Станом на 15 вересня, повністю імунізовано близько 9,9 тис. медичних працівників (52%) та 12,5 тис. освітян, що становить 33% від кількості працюючих. Першу дозу отримали близько 12 тис.  (62%) медичних працівників та 16,3 тис. (43%) працівників освіти.

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЦКПХ  МОЗ» та сайт МОЗ України.