04 жовтня 2018 року у м. Києві відбувся тренінг із удосконалення  епіднагляду за грипом та гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ), котрий організовував Центр громадського здоров’я МОЗ України. Метою зустрічі було обговорення питань та вирішення проблем у проведенні  епідеміологічного нагляду за грипом та ГРВІ в Україні. У заході взяли участь фахівці відділу грипу та ГРВІ, завідувачка вірусологічної референс-лабораторії,  епідеміологи із  усіх областей країни. До участі в тренінгу долучилась завідувачка відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань обласного лабораторного центру Ірина Єнжиєвська.

Під час зустрічі презентовано проект оновленого наказу Міністерства охорони здоров’я України про організацію епіднагляду за грипом та ГРВІ, котрий розроблено з урахуванням світової практики та рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я. Цей наказ істотно спрощує процедуру епідеміологічного нагляду, спрямований на отримання якісних даних щодо захворюваності на грип і ГРВІ та достовірних лабораторних даних стосовно циркуляції вірусів грипу. За словами керівника відділу грипу, запровадження нової моделі епідеміологічного та вірусологічного нагляду допоможе заощадити 15 млн. грн. бюджетних коштів. Значну увагу приділено необхідності вакцинації проти грипу, що наразі є головною метою в мінімізації тяжких ускладнень та виникненні летальних випадків хвороби. Крім того, лікарі-епідеміологи навчилися розраховувати епідемічні пороги захворюваності на грип та ГРВІ з використанням міжнародної методики.

Присутні прийняли участь в обговоренні заслуханих питань, відбувся обмін думками, напрацьовані подальші кроки та спільні шляхи в організації  епіднагляду за грипом та ГРВІ протягом епідемічного сезону 2018–2019 рр.