23-24 вересня 2019 року для мережі епідеміологів, вірусологів та лікарів клініцистів, котрі беруть участь у дозорному нагляді, в м. Києві відбувся тренінг із удосконалення  епіднагляду за грипом та гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ). Метою зустрічі було оновлення знань учасників мережі, обговорення та вирішення проблемних питань і досягнень в епіднагляді за грипом. До участі в тренінгу долучилась завідувачка відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань обласного лабораторного центру Ірина Єнжиєвська.

Під час зустрічі обговорено оновлений наказ Міністерства охорони здоров’я України щодо організації та проведення епіднагляду за грипом та ГРВІ, котрий розроблено з урахуванням світової практики та рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я. Присутніх ознайомлено із прогнозом циркуляції вірусів грипу та захворюваності на майбутній епідемічний сезон. Значну увагу приділено необхідності вакцинації проти грипу, що є головною метою в мінімізації тяжких ускладнень та виникненні летальних випадків хвороби. З епідеміологами лабораторних центрів проведене практичне заняття щодо розрахунків епідемічних порогів захворюваності на грип та ГРВІ з використанням міжнародної методики. Це дозволить вчасно реагувати та надавати рекомендації органам влади та місцевого самоврядування щодо проведення профілактичних та протиепідемічних заходів під час епідемічних ускладнень.

Присутні прийняли участь в обговоренні заслуханих питань, відбувся обмін думками, напрацьовані подальші кроки та спільні шляхи в організації  епіднагляду за грипом та ГРВІ протягом епідемічного сезону 2019–2020 рр.