ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України» проводить моніторинг захворюваності гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ) та грипом на усіх адміністративних територіях області.

За оперативними даними захворюваність цими інфекціями утримується на сезонному рівні. З початку епідемічного сезону перехворіло понад 51 тис. волинян, що знаходиться на рівні минулого року. За останній тиждень кількість хворих ГРВІ зменшилась на 5% і становить 5300 осіб проти 5571 осіб попереднього тижня. Захворюваність нижче епідемічного порогу на 20%. Перевищення епідемічного порогу не зареєстровано в жодному районі області, найбільші рівні захворюваності зафіксовано в Горохівському, Маневицькому, Камінь-Каширському районах та м. Луцьку. В Україні показник захворюваності на грип та ГРВІ перевищив епідемічний поріг на 2%. Тому, нами прогнозується ускладнення епідемічної ситуації уже найближчим часом.

Із числа хворих традиційно переважають діти до 17 років і становлять 66%. Серед них найбільше хворіють школярі. На сьогодні у зв’язку із підвищеною захворюваністю респіраторними хворобами закрито два  заклади дошкільної освіти  в Камінь-Каширському районі.

Кількість госпіталізованих з ускладненим перебігом хвороби зменшилась на 11%,  і за останній тиждень становила 99 осіб, з них 69% — діти.

За даними вірусологічної лабораторії обласного лабораторного центру    циркуляція вірусів грипу не встановлена. В Україні отримані результати про циркуляцію грипу типу А (Н3N2).

Виконання запланованих обсягів імунопрофілактики грипу становить лише 32%, прищеплено 1300 осіб, в т. ч. 219 дітей до 17років. Найактивніше долучились до вакцинації в м. Луцьку, Горохівському, Ківерцівському та Маневицькому районах.

Нагадуємо, що найефективнішим заходом профілактики грипу є щеплення.  Найкращий час для проведення вакцинації – це час до  початку епідемії, оскільки потрібно від 7 до 14 днів для забезпечення імунної відповіді. Якщо такої можливості не було, то вакцинуватися можна і впродовж всього сезону. Всупереч поширеному міфу, це не ослаблює, а посилює здатність організму протистояти грипу.

Цьогоріч доступні дві вакцини проти грипу: «Ваксігрип Тетра» (виробник — «Санофі Пастер», Франція) та «Джісі Флю» («Грін Кросс Корпорейшн», Південна Корея), обидві якісні та безпечні.

Щепитися можна в закладах охорони здоров’я по місцю проживання, попередньо придбавши вакцину в аптеці.

Не зволікайте, адже часу до початку епідемії залишилось не так багато.