ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України» проводить моніторинг захворюваності гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ) та грипом на усіх адміністративних територіях області.

За оперативними даними захворюваність цими інфекціями утримується на сезонному рівні. З початку епідемічного сезону перехворіло понад 62 тис. волинян, що знаходиться на рівні минулого року. За останній тиждень кількість хворих ГРВІ зменшилась на 6 % і становить 5200 осіб проти 5550 осіб попереднього тижня. Захворюваність нижче епідемічного порогу на 21%. Вищі від середньообласного (503 на 100 тисяч населення) зафіксовано показники захворюваності в м. Луцьку – 753,8, Горохівському районі – 710,3, Камінь-Каширському районі – 599,2 та Маневицькому районі – 573,0.

 В Україні показник захворюваності на ГРВІ та грип перевищив епідемічний поріг на 8%. Локальне перевищення зафіксовано у 8 областях України. Зареєстровано 4 летальних випадки у хворих із ускладненнями ГРВІ.

Із числа хворих традиційно переважають діти до 17 років і становлять 66%. Серед них найбільше хворіють школярі.

Кількість госпіталізованих з ускладненим перебігом хвороби зменшилась за останній тиждень і становила 128 осіб проти 133, з них 60% — діти.

За даними вірусологічної лабораторії обласного лабораторного центру    циркуляція вірусів грипу не встановлена. В Україні отримані результати про циркуляцію грипу типу А (Н3N2).

Виконання запланованих обсягів імунопрофілактики грипу становить лише 34%, прищеплено 1400 осіб, в т. ч. 224 дітей до 17років. Найактивніше долучились до вакцинації в м. Луцьку, Горохівському, Ківерцівському та Маневицькому районах.

Нагадуємо, що найефективнішим заходом профілактики грипу є щеплення.  Найкращий час для проведення вакцинації – це час до  початку епідемії, оскільки потрібно від 7 до 14 днів для забезпечення імунної відповіді. Якщо такої можливості не було, то вакцинуватися можна і впродовж всього сезону. Всупереч поширеному міфу, це не ослаблює, а посилює здатність організму протистояти грипу.

Одне щеплення захищає впродовж усього сезону грипу від найбільш поширених і небезпечних штамів.

За прогнозом Всесвітньої організації охорони здоров’я, в нинішньому  епідсезоні ймовірно циркулюватимуть:

  • вірус, подібний A/Michigan/ (H1N1);
  • вірус, подібний A/Singapore/ (H3N2);
  • вірус, подібний B/Colorado/.

Саме до цих небезпечних штамів допоможуть сформувати імунітет вакцини. Цьогоріч доступні дві вакцини проти грипу: «Ваксігрип Тетра» (виробник — «Санофі Пастер», Франція) та «Джісі Флю» («Грін Кросс Корпорейшн», Південна Корея), обидві якісні та безпечні. Орієнтовна вартість вакцин — від 250 до 350 грн. Щепитися можна в закладах охорони здоров’я по місцю проживання, попередньо придбавши вакцину в аптеці.

Грип — це гостре респіраторне захворювання, спричинене вірусом. Легко передається від людини до людини переважно через кашель, чхання або ж близький контакт. Будь-хто у будь-якому віці може захворіти на грип.

Симптоми грипу: висока температура, яка тримається мінімум п’ять днів; лихоманка; головний біль; ломота у м’язах і суглобах; загальна слабкість; кашель, що може тривати більше двох тижнів; нежить. Симптоми грипу виникають раптово і можуть тривати від кількох днів до кількох тижнів.

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України».