ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України» рахує за необхідне спростувати  інформацію, викладену  в  статті  інтернет-видання «ВолиньPost» від 09.07.2020р. під заголовком  «Використані шприци та рукавиці: у Луцьку біля лабораторії виявили медичні відходи». В публікації йдеться про засмічення території поблизу вірусологічної лабораторії установи медичними відходами (використані маски, рукавиці, шприци тощо).

Однак, за вказаною у статті адресою (м. Луцьк, вул. Підгаєцька,13) знаходиться  не лише вірусологічна лабораторія ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України». Частина приміщень та території займає лабораторія держекоінспекції у Волинській області, частина приміщень є закинутими і ніким не використовуються. Саме в цих приміщеннях і виявили вказані у статті медичні відходи.

Описані відходи не належать вірусологічній лабораторії, оскільки відходами лабораторії є одноразові халати та костюми біозахисту, шапочки, наконечники, кріопробірки та пробірки «Еппендорф». Одразу після використання відходи знезаражуються у визначеному приміщенні лабораторії, після чого збираються у мішки  біобезпеки та автоклавуються. Відповідно до угоди по мірі накопичення відходи передаються та вивозяться спеціалізованим підприємством ТОВ «Укрресурси–2011», котре має ліцензію щодо поводження з відходами, в тому числі медичними. Останнє вивезення відбулося 07.07.2020р. в кількості близько 2 тонн.

Тому інформація в зазначеній статті є не об’єктивною, викладені факти не стосуються роботи лабораторії.