13 березня набрав чинності Наказ МОЗ України №157 від 26.01.2018, яким скасовуються форми первинної облікової документації:

№025-2/0 «Талон  для реєстрації заключних (уточнених) діагнозів»;

№030/0 «Контрольна карта диспансерного нагляду»;

№025-3/0 «Медична карта студента №___»;

№ 025-4/0 «Талон на прийом до лікаря»;

№ 025-6/0 «Талон амбулаторного пацієнта»;

№ 026/0 «Медична карта дитини (для дошкільного та загальноосвітнього навчальних закладів)»;

№ 031/0 «Книга запису викликів лікарів додому».

Відтепер медичні працівники не зобов’язані заповнювати, опрацьовувати та зберігати облікові форми, які вже давно втратили свою актуальність.

Наказом МОЗ скасована звітність по диспансерному нагляду. Для  груп  ризику будуть проводитись  лише регулярні скринінгові огляди  на заміну проведення диспансеризації. Це обмежить проведення радіологічних, діагностичних досліджень, інколи  не обґрунтованих та навіть небезпечних для пацієнтів.

Не потрібною буде і медична  карта дитини для вступу в школу та дитячий садок, адже зберігання персональних медичних даних в навчальних закладах протирічить законодавству, оскільки вони не мають ліцензії на медичну практику.

Водночас МОЗ починає перехід на цивілізовану модель викликів лікарів додому та використання класифікації ІСРС-2 у щоденній практиці лікарів. Розроблена та затверджена інструкція щодо заповнення форми  первинної облікової  документації  №039/0  «Відомість обліку відвідувань пацієнтів».

Планується проведення складу скринінгів для дітей до науково обґрунтованого рівня та традиційного для цивілізованих країн обсягу і відкриття можливостей проводити огляд сімейним лікарем або педіатром з залученням спеціалістів за умови реальної необхідності.

Готується уніфікація існуючих форм амбулаторних карт і їх узгодження з процесами комп’ютеризації. В результаті має залишитись один вид амбулаторної карти, який буде враховувати особливості надання  медичної допомоги дорослим і дітям. Також здійснюється робота  щодо переробки  та суттєвого скорочення звітних статистичних форм.