Щорічно епідемія грипу вражає велику кількість населення в кожній країні.

     Вірусологи проводять дослідження та аналізують можливість спалаху епідемії грипу. Сьогодні на питання про те, який грип очікується в 2016-2017 році з впевненістю можна сказати, що в країну йдуть три штами грипу, два з яких для нас нові. Такий прогноз на епідемічний сезон 2016-2017 рр. зробили фахівці ВООЗ. Вони прогнозують, що в цьому сезоні в Україні будуть циркулювати штам грипу А H1N1 Каліфорнія, з яким ми «познайомилися» 2009 р., і два нові штами — H3N2 Hong Kong і Brisbane. За оцінками епідеміологів Центру грипу та ГРВІ, очікується, що в цьому сезоні на гострі респіраторні вірусні інфекції захворіє близько 8 млн. осіб. До речі, в минулому епідсезоні на грип та ГРВІ офіційно перехворіли 5,8 українців. Прогнозоване підвищення захворюваності пов’язано з новими для нас штамами вірусу грипу, до яких у наших співгромадян немає належного імунітету.

       Чому організм людини не виробляє стійкості до однакових вірусів?

    Будь-який вірус грипу настільки швидко мутує, що організм не може виробляти потрібну кількість антитіл до нього. Еволюція вірусів пов’язана з появою високопатогенних штампів. Вірусологи вивчають їх особливості і розробляють вакцини, здатні протидіяти їх негативному впливу на організм. За отриманими даними робиться прогноз на майбутній рік, що дозволяє розробити лікарські препарати, які будуть протистояти захворюванню.

     Кращий засіб профілактики грипу — це щеплення, вакцина від грипу обійдеться людині в рази дешевше, ніж лікування. А навіть, якщо щеплена людина захворіє, то хвороба пройде в легкій формі. Вакцини від грипу з’являться в аптеках вже в другій половині жовтня.

      Щеплення дозволяє уникнути зараження або звести до мінімуму шкоду від інфікування вірусом.

      З 03 жовтня 2016 року (початок епідемічного сезону грипу) фахівцями ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України» розпочато  проведення щотижневого оперативного моніторингу епідемічної ситуації щодо захворюваності грипом та гострими респіраторними вірусними інфекціями.

     Станом на 12 жовтня 2016 року гострими респіраторними вірусними інфекціями в області захворіло  3479 осіб (інтенсивний показник 331,7 на 100 тисяч населення), із них 2187 діти до 17 років (63%), показник захворюваності нижчий від розрахункового епідемічного порогу для цього тижня на 28,5%. Епідемічний поріг не перевищено в жодному районі області. Показники відповідають сезонному рівню захворюваності для даного періоду року. Госпіталізовано 96 хворих, з них 75 – діти (78%). Тяжких гострих респіраторних інфекцій не зареєстровано.

    Вірусологічною лабораторії ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України» здійснюється моніторинг збудників грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій, з почату епідсезону позитивних результатів аналізів на грип не було.

Нагадуємо, щоб не провокувати ускладнення власної хвороби та не наражати інших людей на небезпеку зараження, при появі перших симптомів хвора людина обов’язково повинна залишатися вдома не займатись самолікуванням, а викликати лікаря додому для призначення правильного кваліфікованого лікування. Особливо це стосується дітей, що відвідують навчально-виховні заклади.

Пам’ятайте – раннє звернення за медичною допомогою різко знижує розвиток ускладнень після перенесеної хвороби.