Показники динаміки розвитку епідемічного процесу на 47 тижні епідсезону грипу та ГРВІ 2016-2017 років  відповідають сезонним.

     Рівень захворюваності грипом та гострими респіраторними вірусними інфекціями серед населення області не перевищує епідемічного порогу в жодному районі та місті і на 3,2% нижчий від розрахункового епідпорогу.

За звітний тиждень на ГРВІ захворіло 5000 осіб, з них 62 % становлять діти віком до 17 років. Показник захворюваності на ГРВІ серед населення області складає 476,8 на 100 тисяч населення, це на 10 % більше попереднього тижня.

Найвищий показник захворюваності на грип та ГРВІ, як і в попередні тижні, зареєстровано в м. Луцьку – 982,7 на 100 тис. населення, найнижчий – в Іваничівському – 37,2 .

У віковій структурі дітей, які захворіли на ГРВІ, превалює захворюваність серед дітей віком 0-4 роки.

Питома вага госпіталізованих серед осіб, які звернулися за медичною допомогою, на 11 % більше ніж минулого тижня.

З початку епідемічного сезону вірусологами обласного лабораторного центру досліджено 11 зразків матеріалу від пацієнтів із підозрою на грип та ГРВІ, віруси грипу не виділялись. Проте, в Україні вже є позитивні знахідки. При проведенні лабораторних досліджень у пацієнтів із підозрою на грип в 5,2% зразків виділено віруси грипу типу А(Н3).

На минулому тижні зареєстрований летальний випадок від грипу в Сумській області, що підтверджено методом полімеразної ланцюгової реакції.

На Волині проти грипу вакциновано 489 осіб. Для проведення щеплень в області є достатня кількість імунобіологічних препаратів.

За оперативними даними закладів охорони здоров’я з початку епідемічного сезону (з 3 жовтня по 28 листопада) в області зареєстровано 33900 хворих на гострі респіраторні вірусні інфекції. Вже перехворіло 3,2 % населення.