На території області захворюваність грипом та гострими респіраторними вірусними інфекціями утримується на рівні сезонної, відповідає середньому показнику для відповідної пори року, не перевищуючи епідпорогові значення. За підсумками моніторингу на сьогодні показник захворюваності нижчий від розрахункового епідемічного порогу на 11%. Перевищення епідемічного порогу з початку сезону не зафіксовано в жодному з районів та міст області. Найвищі показники захворюваності на грип та ГРВІ реєструються в м. Луцьку.

Впродовж 45 тижня 2016 року гострими респіраторними вірусними інфекціями в області захворіло  4227 осіб, що знаходиться на рівні попереднього тижня,  із них 2691 — діти до 17 років (64%). Збільшилась кількість госпіталізованих  до 143, проти 123 хворих минулого тижня, з них 104 – діти (73%).

За даними вірусологічної лабораторії обласного лабораторного центру    віруси грипу протягом  даного епідемічного сезону від хворих не виділялися.

З минулого тижня в області розпочато імунізацію населення проти грипу.

Щеплення проти грипу можна проводити впродовж усього епідемічного сезону. Всупереч поширеному міфу, це не ослаблює, а посилює здатність організму протистояти грипу. Нагадаємо, що відповідно до прогнозів Всесвітньої організації охорони здоров’я, у сезоні 2016–2017 років в Україні циркулюватимуть штами грипу: А/California/7/2009, A/Hong Kong/4801/2014 та B/Brisbane/60/2008. Саме такий штамовий склад мають вакцини і тому щеплення захищає від цих актуальних штамів.

На думку в.о. Представника ВООЗ в Україні Луїджі Міґліоріні, «Вакцини проти грипу, які використовуються понад 60 років в усьому світі, довели свою безпечність та ефективність. Тому ми в ВООЗ рекомендуємо щорічні щеплення як кращий спосіб захисту. Вакцинація є найбільш ефективним способом запобігання захворюванню і важким наслідкам від перебігу хвороби».

Протягом нового епідсезону до України ввезено такі вакцини для профілактики грипу:

  1. Джісі Флю, виробник Грін Кросс Корпор., Корея, (Висновок про відповідність медичного імунобіологічного препарату державним і міжнародним стандартам від 25.10.2016 № 60460/16/10);
  2. Ваксігрип, виробник Санофі Пастер С.А., Франція, (Висновок про відповідність медичного імунобіологічного препарату державним і міжнародним стандартам від 07.11.2016 № 51788/16/10).

Міністерство охорони здоров’я України надало роз’яснення щодо механізму відпуску вакцин для профілактики грипу громадянам через аптечну мережу:
1. Всі громадяни можуть придбати вакцини лише за умови наявності в них термоконтейнера з холодоелементами, тому що зберігання вакцин здійснюється з дотриманням «холодового ланцюга», що забезпечує зберігання первинної якості препаратів.

  1. Вакцини, що зберігались в умовах порушення «холодового ланцюга», не можуть бути використані і підлягають знищенню.
  2. Кожна доза супроводжується інструкцією про застосування вакцин українською мовою, та обов’язково видається касовий чек з датою та годиною продажу.
  3. Відповідальний за продаж в аптеці вакцин працівник зобов’язаний пояснити покупцю умови зберігання вакцини і необхідність проведення вакцинації лише в лікувально-профілактичному закладі.
  4. Нагадуємо, що до реалізації через аптечну мережу дозволяються лише вакцини, які зареєстровані в Україні і мають висновок про відповідність медичного імунобіологічного препарату показникам якості, виданий МОЗ України на кожну серію вакцини.
  5. Придбана вакцина дозволена до застосування в кабінетах щеплення лікувально-профілактичних закладів при дотриманні умов зберігання і санітарно-гігієнічних вимог.
  6. Вакцинацію проводять відповідно до інструкції із застосування вакцини.
  7. Перед щепленням обов’язково проводиться медичний огляд лікарем. При виявленні негативних змін у стані здоров’я особи призначається додаткове медичне обстеження згідно з чинними протоколами надання медичної допомоги особам відповідно до медичних показань.
  8. Після проведення профілактичного щеплення повинно бути забезпечене медичне спостереження протягом терміну, визначеного інструкцією про застосування відповідної вакцини. Якщо в інструкції про застосування вакцини не вказано термін спостереження, особа, якій було проведено щеплення, повинна перебувати під наглядом медичного працівника не менше 30 хвилин після вакцинації.

 

Пам’ятайте! Жодний захід профілактики не буває настільки ефективним, як щеплення!