Щороку в Україні реєструється близько 6 млн. інфекційних захворювань, 98% з котрих — це захворювання на грип та ГРВІ. Згідно зі статистикою, наданою Центром грипу, минулого епідемічного сезону на ці інфекції захворіло 5,7 млн. осіб. Семеро людей (із них 4 дітей) померло, жоден із них не був щеплений проти грипу. Водночас, охоплення вакцинацією проти грипу щорічно знаходиться на  дуже низькому рівні. За попередні три епідсезони близько 0,5% населення. Хоча саме вакцинація є найефективнішим методом профілактики захворювання та попередження його важких ускладнень.

Згідно з опублікованим прогнозом Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірусами, котрі ймовірно циркулюватимуть в Україні у новому епідсезоні будуть:

  • вірус, подібний A/Michigan/ (H1N1);
  • вірус, подібний A/Singapore/ (H3N2);
  • вірус, подібний B/Colorado/.

         Епідсезон захворюваності на грип розпочнеться з початку жовтня 2018 року та триватиме до травня 2019 року. До його початку в Україні очікується наявність трьох вакцин від грипу. Одна із них уже зареєстрована в країні, інші вакцини завершують цей процес.  

Відповідно до національного законодавства, щеплення проти грипу не входять до календаря щеплень, а відтак, вакцина проти грипу не закуповується за кошти державного бюджету. Кожен українець зможе придбати її в аптеці за власний кошт і зробити відповідне щеплення у закладі охорони здоров’я. За даними Центру громадського здоров’я, вакцини будуть доступні в аптеках протягом місяця. Вони можуть бути придбані також за кошти підприємств або місцевих бюджетів для пріоритетних груп ризику (медпрацівники, вчителі, діти до 5 років, вагітні, літні люди, пацієнти із хронічними захворюваннями).

Крім того, що вакцинація захищає від грипу упродовж усього сезону, вона також є економічно обґрунтованою. За різними оцінками, витрати для кожного хворого, пов’язані із захворюванням на грип чи ГРВІ, коливаються від 400 до 2700 гривень у залежності від тяжкості захворювання, а вартість 1 дози вакцини складає близько 200 гривень.

Вакцини проти грипу, які використовуються понад 60 років в усьому світі, довели свою безпечність та ефективність. Тому ВООЗ рекомендує щорічні щеплення як кращий спосіб захисту.