В області значно активізувались хвороби, що передаються через укуси кровососних комах, особливо кліщів. Захворюваність на лаймбореліоз щорічно зростає  (вже у травні поточного року виявлено 3 випадки, спричинені укусами кліщів на територіях лісових масивів).

Ці та інші питання профілактики небезпечних інфекцій піднімались 17.05.2018р. на нараді з керівниками, епідеміологами відокремлених структурних підрозділів ДУ «Волинський лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України».

З метою здійснення заходів профілактики, в т.ч. щодо інфекційних захворювань, що передаються через укуси кровососів,   після наради проведено навчально-тренувальне  заняття.

В ході навчання, біологами та лаборантами  лабораторії особливо небезпечних інфекцій відпрацьовано практичні навички щодо збору іксодових кліщів на «прапорець» та доставки відібраного матеріалу для подальшого лабораторного дослідження. Наголошено про актуальність проведення таких досліджень у місцях масового відпочинку людей, паркових та  рекреаційних  зонах тощо.

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України».