Державною установою «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України» продовжується робота щодо участі в секвенуванні вірусу SARS-COV-2 (встановлення генотипу), що циркулює в області. В лютому  вибірково проводився відбір біоматеріалу від хворих на COVID-19 мешканців Любешівського району для подальшого дослідження в  референс – лабораторії ВООЗ (м. Лондон, Велика Британія). Надсилались підтверджені позитивні клінічні зразки від пацієнтів різних вікових груп, статі, з важким та середньої важкості перебігом захворювання на COVID-19.

У 80% досліджених взірців встановлено циркуляцію генетичних варіантів збудника, що мають походження з Європи, зокрема виявлено віруси, що походять з Італії та Бельгії. Серед підтверджених 5 осіб чоловічої та 3 жіночої статі, від 27 до 75 років, які мали важкий перебіг захворювання.

Попередньо, у січні у Ківерцівському та Любешівському районах було встановлено циркуляцію нових генетичних варіантів котрі мають походження з Бельгії та Росії. Дослідження проводилися в лабораторії Клініки Шаріте (Берлін, Німеччина).

Циркуляція мутованих штамів, які мають «британське»  та «південноафриканське» походження на території області не встановлено.

До відома: За оприлюдненими даними на сайті  Центру громадського здоров’я  циркуляція мутованих штамів, які мають «британське» походження встановлено на території сусідньої Львівської області, Закарпатської, Вінницької та Луганської областей.

Постійна мутація збудника та виникнення нових генетичних ліній може призвести до росту захворюваності та важчого перебігу хвороби.

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України» та сайт МОЗ України.