26 липня 2018 року відбулось засідання колегії Управління охорони здоров’я Волинської облдержадміністрації. На колегії розглянуто питання  стану епідемічної ситуації в області.  Презентацію «Актуальні питання епіднагляду за підсумками першого півріччя 2018 року у Волинській області» представила керівник Волинського обласного лабораторного центру Наталія Янко.

Захворюваність керованою групою інфекцій викликає найбільші ризики для здоров’я волинян. В Україні та області продовжується спалах кору та прогнозується загострення епідемічної ситуації  щодо дифтерії та правцю. Ситуація спричинена низьким рівнем охоплення щепленнями не лише дитячого, а й дорослого населення.

Епідемічна ситуація із захворюваністю гострими кишковими інфекціями  є неблагополучна, в області відмічається її ріст на 15% в порівнянні з попереднім роком, реєструються спалахи. Потребує посиленої уваги організація медичного забезпечення  літньої оздоровчої кампанії в частині виконання протиепідемічних заходів.

Значно активізувались природно-осередкові інфекції, зокрема кліщовий енцефаліт та лаймбореліоз, оскільки наша область ендемічна по цих нозологіях. В поточному році зареєстровано 3 випадки кліщового вірусного енцефаліту та 10 випадків лаймбореліозу.

У доповіді  вказано на епідемічні ризики, необхідність вжиття профілактичних та протиепідемічних заходів, що потребують посиленої уваги медичних працівників в частині  запобігання  інфекційних хвороб, збереження  здоров’я громадян.

Наталія Янко звернула увагу керівників медичних закладів на необхідність виконання Доручення голови облдержадміністрації від 16.05.2018р. №3132/17/2-18 «Про стабілізацію епідемічної ситуації в області».

Прийнято відповідне рішення колегії.