За даними рутинного епіднагляду за 04 тиждень 2020 року у Волинській області захворюваність грипом та гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ) серед населення області стрімко зростає. Інтенсивний показник захворюваності знаходиться на передепідемічному рівні.  Найвища активізація епідемічного процесу спостерігається в 4 районах області, де зафіксовано перевищення епідемічного порогу (Камінь-Каширському, Локачинському, Маневицькому, Любешівському) та м. Нововолинську.

Зростання захворюваності  спричинено збільшенням хворих у всіх вікових групах, але найбільший  ріст спостерігається серед дітей  віком від 5 до 17 років (на 40%).

Впродовж нинішнього тижня гострими респіраторними вірусними інфекціями в області захворіло близько 5,7 тис. волинян, що на майже 1300 осіб більше ніж попереднього тижня.  Приріст захворюваності становить 29%. Із числа хворих майже 3,5 тис. – це  діти до 17 років (61%). Кількість госпіталізованих  з приводу ГРВІ збільшилась вдвічі, і становить 227 осіб (4% від захворілих, із них 67% діти).

З початку епідемічного сезону (30 вересня 2019р.) вже перехворіло понад 79 тисяч мешканців області – це 7,7% населення.

В м. Луцьку за 04 тиждень 2020 року зареєстровано понад 2 тис. випадків ГРВІ, з котрих понад 63% серед дітей. Госпіталізовано 88 мешканців обласного центру, що в 2,5 рази більше ніж попереднього тижня. Інтенсивний показник захворюваності знаходиться нижче епідемічного порогу на 20%.

В окремих навчально-виховних закладах, в зв’язку із відсутністю по хворобі  понад 20 % учнів, тимчасового  призупинено навчання. Це 5 закладів  освіти: два в Камінь-Каширському, по 1 – в Горохівському, Луцькому та  Маневицькому районах.

Грип — це гостре респіраторне захворювання, спричинене вірусом. Легко передається від людини до людини переважно через кашель, чхання або ж близький контакт. Будь-хто у будь-якому віці може захворіти на грип.

Симптоми грипу: висока температура, що тримається мінімум п’ять днів, лихоманка, головний біль, ломота у м’язах і суглобах, загальна слабкість, кашель. Симптоми грипу виникають раптово і можуть тривати від кількох днів до кількох тижнів.

Грип небезпечний для людини важкими ускладненнями. Якщо ви захворіли, то не варто займатися самолікуванням, а потрібно звернутись за кваліфікованою допомогою до медичної установи. Правильний підхід до лікування дозволяє швидко впоратися з цією недугою.

 

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України».