За даними рутинного епідеміологічного нагляду за гострими респіраторними вірусними інфекціями протягом останнього тижня в області захворіло понад 5,4 тис. волинян, із них 30% — діти віком до 17 років (1,6 тис.). Близько одного відсотка від загальної кількості захворілих госпіталізовано. Серед них 80% – це дорослі особи. Летальних випадків за цей час виявлено не було.

Захворюваність в нинішньому епідсезоні перевищує показник за аналогічний період минулого року на 21 % і наближається до епідемічного порогу. Інтенсивний показник захворюваності становить 530 на 100 тисяч населення і знаходиться на рівні попереднього тижня. Проте, цей показник вищий від середнього по Україні на 23%.

З початку епідемічного сезону гострими респіраторними вірусними інфекціями вже перехворіло близько 24 тисячі мешканців області.

Хоча за даними дозорних закладів, циркуляція вірусів грипу не зареєстрована, проте у епідемічному сезоні 2020-2021 в Україні, як і в інших регіонах Північної півкулі будуть циркулювати наступні штами вірусів грипу:

  • вірус, подібний A/Guangdong-Maonan/ (H1N1)pdm09;
  • вірус, подібний A/Hong Kong/ (H3N2);
  • вірус, подібний В/Washington/ (лінія B Victoria);
  • вірус, подібний B/Phuket/ (лінія B/Yamagata).

 

Незважаючи на карантинні заходи, лише щеплення є найдієвішим засобом профілактики грипу і його ускладнень.

З початку епідемічного сезону в області вже вакциновано 138 осіб, із них 65 – це особи із групи ризику.

 

Грип — це гостре респіраторне захворювання, спричинене вірусом. Легко передається від людини до людини переважно через кашель, чхання або ж близький контакт. Будь-хто у будь-якому віці може захворіти на грип.

 

Симптоми грипу: висока температура, що тримається мінімум п’ять днів, лихоманка, головний біль, ломота у м’язах і суглобах, загальна слабкість, кашель. Симптоми грипу виникають раптово і можуть тривати від кількох днів до кількох тижнів.

Грип небезпечний для людини важкими ускладненнями. Якщо ви захворіли, то не варто займатися самолікуванням, а потрібно звернутись за кваліфікованою допомогою до медичної установи. Правильний підхід до лікування дозволяє швидко впоратися з цією недугою.

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України» .