За даними Центру громадського здоров’я за минулий тиждень в Україні зафіксовано спорадичне географічне поширення грипу.

 За даними дозорного епідеміологічного нагляду в Україні переважає циркуляція вірусу типу В, що характерно для даного періоду часу, також реєструється грип А (А(Н1)pdm09). Вказані віруси входять до складу вакцин проти грипу на епідсезон 2020-2021рр.

Інтенсивний показник захворюваності на грип та ГРВІ в Україні перевищив епідемічний поріг на 8,6% та становить 524,5 на 100 тис. населення, а також на 10% вищий за аналогічний період минулого сезону. Перевищення відмічається у Волинській, Донецькій, Рівненській, Житомирській, Кіровоградській, Київській, Одеській, Сумській, Чернігівській та Черкаській областях до 25%, що відповідає середньому рівню інтенсивності епідемічного процесу.

В області інтенсивний показник захворюваності становить 584 на 100 тисяч населення (вищий від середнього по Україні на 11%),  перевищує епідемічний поріг на 2%. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року показник захворюваності на більший 13 %.  Локальні перевищення зареєстровано у Володимир-Волинському районі (+46%), Локачинському районі (+20%), та Луцькому районі (27%).

Протягом останнього тижня в області захворіло понад 6 тис. волинян на ГРВІ, із них 43% — це діти віком до 17 років (2,5 тис.). Штами вірусу грипу не виділялись. Близько одного відсотка від загальної кількості захворілих госпіталізовано. Серед них 80% – це дорослі особи. Летальних випадків за цей час виявлено не було.

З початку епідемічного сезону гострими респіраторними вірусними інфекціями вже перехворіло близько 47,5 тисяч мешканців області, що на 6,8 тис. більше ніж попереднього сезону.

         Всього в області вакциновано 1500 осіб, із них 676 – це особи із групи ризику.

        Слід пам’ятати, що найкращий спосіб профілактики грипу — це щорічна вакцинація!!!

        Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу впродовж усього сезону, є безпечною і ефективною.

Особливо важливою вакцинація є для представників груп ризику, оскільки вона значно збільшує шанси цих людей запобігти смертельним наслідкам хвороби.

        Основні групи ризику:

 1. Медичні працівники, які мають більший ризик захворіти на грип через особливості професії.
 2. Вагітні, яким варто пам’ятати, що грип може мати серйозні наслідки під час вагітності. Натомість вакцинація проти сезонного грипу безпечна на всіх етапах вагітності.
 3. Літні люди— імунітет із віком послаблюється і стає менш ефективним у боротьбі із грипом, який може мати серйозні наслідки, коли вам за 65.
 4. Люди із хронічними захворюваннями, яким слід пам’ятати, що за наявності хронічних недуг ризик ускладнень грипу значно підвищується, тому важливо захистити себе від них.
 5. Діти віком 6 міс. — 5 років.
 6. Особи, що перебувають у закладах тривалого догляду.

Для того, щоб уникнути зараження ГРВІ та грипом в період сезонного підйому захворюваності та, навіть, під час епідемії, важливо дотримуватись простих речей:

 • Уникати скупчень людей аби зменшити кількість контактів, оскільки хворий є заразним навіть до появи симптомів.
 • Користуватися одноразовими масками. Маска ефективна, лише тоді, якщо вона прикриває рот і ніс, як тільки вона стане вологою чи забрудниться її потрібно замінити.
 • Користуватися одноразовими паперовими серветками і рушниками — як після миття рук, так і для того, щоб прикрити обличчя під час кашлю, а також при нежиті. Використані серветки необхідно одразу викидати у смітник, оскільки вони також можуть стати джерелом зараження.
 • Прикривати рот і ніс під час кашлю та чхання аби запобігти поширенню інфекції.
 • Регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання як у помешканні, так і в робочих приміщеннях, оскільки віруси можуть залишатися активними впродовж кількох годин після перебування у приміщенні хворої людини.
 • Повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми для підвищення опірної здатності організму. Це збільшить шанси запобігти як зараженню, так і важким формам перебігу хвороби та її ускладненням.
 • Регулярно мити руки, оскільки інфекція потрапляє в організм через рот, ніс та очі, яких ви час від часу торкаєтесь руками. Тими ж руками ви тримаєте гроші чи тримаєтесь за поручні, де кілька годин зберігаються в активному стані віруси і бактерії, що залишились від дотиків рук інших людей.