За останній тиждень в Україні спостерігається низька інтенсивність епідемічної активності грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ), за винятком  Івано-Франківської області (середній рівень). Зафіксовано спорадичне географічне поширення грипу. Інтенсивний показник захворюваності становить 320 на 100 тис. населення, що на 34% менше епідемічного порогу, розрахованого для України. Летальних випадків внаслідок грипу не зареєстровано. За результатами вірусологічних досліджень зразків матеріалів від пацієнтів із грипоподібними захворюваннями (ГПЗ) та тяжкими гострими респіраторними інфекціями (ТГРІ) визначені віруси грипу А (А(H1)pdm09). Крім того, встановлено циркуляцію інших вірусів респіраторної групи.

 На Волині епідемічна ситуація повторює загальнодержавні тенденції. Інтенсивний показник становить 347 на 100 тисяч населення (вищий від середньодержавного на 8%). Перевищення епідемічного порогу не зареєстровано на жодній адміністративній території, в загальному по області він нижчий від розрахункового на 40%. Вищі від середньообласного показники захворюваності у м. Луцьку (727 на 100 тис. населення), Луцькому (441,0), Горохівському (427,0) та Шацькому (458,3) районах.

За даними закладів охорони здоров’я області за останній тиждень кількість хворих на ГРВІ, в тому числі на коронавірусну інфекцію, збільшилась на 6% і становить близько 3,6 тис. осіб, проти 3,4 тис. попереднього тижня.  Серед захворілих 39% — це діти віком до 17 років (понад 1 тис.). Штами вірусу грипу не виділялись. Близько трьох відсотків від загальної кількості захворілих госпіталізовано, переважно це дорослі особи (92%). Летальних випадків за цей час виявлено не було.

З початку епідемічного сезону перехворіло понад 88 тис. волинян, що на рівні минулого сезону,  це 8,5% населення області.

З початку епідсезону на Волині проти грипу вакциновано понад 2,5 тис. осіб, із них 55% — це особи із групи ризику  (персонал медичних закладів, діти віком від 6 міс.  до 5 років, особи з хронічними захворюваннями, особи віком понад 65 років).

 Щоб запобігти поширенню захворюваності на грип та гострі респіраторні захворювання слід дотримуватись  таких заходів:

  • часто мити руки водою з милом чи обробляти їх антисептиком;
  • уникати близького контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція — 1,5 м);
  • не торкатися руками обличчя, зокрема очей, носа і рота;
  • пам’ятати про етикет при кашлі;
  • частіше провітрювати приміщення, робити вологе прибирання;
  • повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми;
  • у разі появи перших симптомів ГРВІ невідкладно звертатися до свого сімейного лікаря.

         Закликаємо Вас, шановні громадяни, до  свідомого ставлення до свого здоров’я та здоров`я Ваших  близьких!

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України» та сайт МОЗ України.