У Волинській області, як і на території всієї країни, продовжується здійснення щотижневого рутинного епідеміологічного нагляду захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні  інфекції.

За даними епідеміологічного нагляду в Україні зафіксовано спорадичне географічне поширення грипу. Разом з коронавірусною хворобою COVID-19  реєструється грип типу А(Н1)pdm09, що характерно для даного періоду часу.

За минулий тиждень інтенсивний показник захворюваності на грип та ГРВІ в Україні нижчий  епідемічного порогу на 40% та становить 289,9 на 100 тис. населення, а також на 3,7% вищий за аналогічний період минулого сезону. Епідемічний поріг ГРВІ в усіх регіонах України був на неепідемічних рівнях.

В області інтенсивний показник захворюваності становить 345,9 на 100 тисяч населення (вищий від середньодержавного на 32%) та нижчий від епідемічного порогу на 39,7. Перевищення не зареєстровано у жодному  районі області.

Протягом останнього тижня в області на ГРВІ захворіло близько 4 тис. волинян, із них 26% — це діти віком до 17 років (близько 1 тис.). Штами вірусу грипу не виділялись. Близько трьох відсотків від загальної кількості захворілих госпіталізовано. Серед них 83% – це дорослі особи. Летальних випадків за цей час виявлено не було.

З початку епідемічного сезону гострими респіраторними вірусними інфекціями перехворіло вже понад 81 тис. мешканців області (8% населення), що на 8 тис. більше ніж попереднього сезону.

 Всього в області проти грипу вакциновано понад 2,5 тис. осіб, із них 55% — це особи із групи ризику  (персонал медичних закладів, діти віком від 6 міс.  до 5 років, особи з хронічними захворюваннями, особи віком понад 65 років).

 Щоб захистити себе та своїх близьких у сезон захворюваності на грип та гострі респіраторні захворювання, дотримуйтеся простих правил:

 • уникайте/зведіть до мінімуму контакт із людьми, у яких є симптоми респіраторного захворювання. Хворий може бути заразним за день-два до початку хвороби та ще  у середньому 7-10 днів від початку симптомів;
 • тримайтеся на безпечній дистанції від інших;
 • надягайте маску;
 • пам’ятайте про етикет при кашлі: прикривайте ніс і рот згином ліктя або серветкою під час кашлю або чхання;
 • часто мийте руки водою з милом, якщо мило і вода недоступні, використовуйте деззасіб;
 • не торкайтеся до очей, носа й рота — таким чином поширюються мікроби;
 • очищайте, дезінфікуйте поверхні і предмети, які можуть бути забруднені мікробами;
 • віруси не люблять свіже повітря, тому частіше провітрюйте приміщення, робіть вологе прибирання;
 • харчуйтеся збалансовано, вживайте достатню кількість вітамінів, мікро- та макроелементів;
 • одягайтеся відповідно до погоди і тримайте ноги в теплі;
 • дотримуйтесь нормального режиму дня;
 • ведіть здоровий спосіб життя.

 Найкраща профілактика грипу — це вакцинація. Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною й ефективною. Особливо важливою вакцинація є для людей із груп ризику, оскільки вона значно збільшує шанси цих людей запобігти смертельним наслідкам хвороби.

Закликаємо Вас, шановні громадяни, до  свідомого ставлення до свого здоров’я та здоров`я власних дітей!

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України».