У Волинській області, як і на території всієї країни, продовжується здійснення щотижневого рутинного епідеміологічного нагляду захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні  інфекції.

 За даними епідеміологічного нагляду в Україні зафіксовано спорадичне географічне поширення грипу. Переважає циркуляція вірусу типу В, що характерно для даного періоду часу, також реєструється грип А (А(H1N1)). Вказані віруси входять до складу вакцин проти грипу на епідсезон 2020-2021рр.

За минулий тиждень інтенсивний показник захворюваності на грип та ГРВІ в Україні нижчий  епідемічного порогу на 32% та становить 331,5 на 100 тис. населення, а також на 7,3% вищий за аналогічний період минулого сезону. У більшості регіонів України перевищення епідемічного порогу не реєструвалось (за винятком Запорізької області). Інтенсивність епідемічного процесу ГРВІ знаходилась на низькому рівні.  

В області інтенсивний показник захворюваності становить 359 на 100 тисяч населення (вищий від середньо державного на 8%) та нижчий від епідемічного порогу на 37%. Локальне перевищення зареєстровано у Шацькому районі.

Протягом останнього тижня в області на ГРВІ захворіло близько 4 тис. волинян, із них 28% — це діти віком до 17 років (понад 1 тис.). Штами вірусу грипу не виділялись. Близько трьох відсотків від загальної кількості захворілих госпіталізовано. Серед них 75% – це дорослі особи. Летальних випадків за цей час виявлено не було.

З початку епідемічного сезону гострими респіраторними вірусними інфекціями перехворіло вже близько 78 тис. мешканців області (7,5% населення), що на 8,5 тис. більше ніж попереднього сезону.

 Всього в області проти грипу вакциновано понад 2,5 тис. осіб, із них 55% — це особи із групи ризику  (персонал медичних закладів, діти віком від 6 міс.  до 5 років, особи з хронічними захворюваннями, особи віком понад 65 років).

Наскільки важко буде протікати грип залежить від таких факторів:

 • вашого імунітету,
 • штаму вірусу та вторинних бактеріальних інфекцій, які можуть розвиватися як ускладнення після зараження вірусом грипу,
 • наявність будь-якого іншого захворювання;
 • певні генетичні особливості організму.

Різні комбінації усіх цих факторів пояснюють той факт, що одні люди хворіють грипом практично без прояву зовнішніх симптомів, а у інших людей вірус грипу викликає серйозні ускладнення та порушення або навіть стає причиною смерті.  

 Характерними симптомами грипу є підвищення температури, головний біль, ломота у м’язах і суглобах, загальна слабкість, втрата апетиту, можливо, нудота, кашель, що може тривати більше двох тижнів. Симптоми грипу виникають раптово і можуть тривати від кількох днів до кількох тижнів.

Не займайтесь самолікуванням — при появі перших ознак звертайтеся до свого сімейного лікаря.

Щоб захистити себе та своїх близьких у сезон захворюваності на грип та гострі респіраторні захворювання, дотримуйтеся простих правил:

 • уникайте/зведіть до мінімуму контакт із людьми, у яких є симптоми респіраторного захворювання. Хворий може бути заразним за день-два до початку хвороби та ще  у середньому 7-10 днів від початку симптомів;
 • тримайтеся на безпечній дистанції від інших;
 • надягайте маску;
 • пам’ятайте про етикет при кашлі: прикривайте ніс і рот згином ліктя або серветкою під час кашлю або чхання;
 • часто мийте руки водою з милом, якщо мило і вода недоступні, використовуйте деззасіб;
 • не торкайтеся до очей, носа й рота — таким чином поширюються мікроби;
 • очищайте, дезінфікуйте поверхні і предмети, які можуть бути забруднені мікробами;
 • віруси не люблять свіже повітря, тому частіше провітрюйте приміщення, робіть вологе прибирання;
 • харчуйтеся збалансовано, вживайте достатню кількість вітамінів, мікро- та макроелементів;
 • одягайтеся відповідно до погоди і тримайте ноги в теплі;
 • дотримуйтесь нормального режиму дня;
 • ведіть здоровий спосіб життя.

Найкраща профілактика грипу — це вакцинація. Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною й ефективною. Особливо важливою вакцинація є для людей із груп ризику, оскільки вона значно збільшує шанси цих людей запобігти смертельним наслідкам хвороби.

Закликаємо Вас, шановні громадяни, до  свідомого ставлення до свого здоров’я та здоров`я власних дітей!