У Волинській області, як і на території всієї країни, запроваджено проведення щотижневого рутинного епідеміологічного нагляду захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні  інфекції.

 За даними дозорного епідеміологічного нагляду в Україні зафіксовано спорадичне географічне поширення грипу. Переважає циркуляція вірусу типу В, що характерно для даного періоду часу, також реєструється грип А (А(H1N1)). Вказані віруси входять до складу вакцин проти грипу на епідсезон 2020-2021рр. Дозорний епідеміологічний нагляд за грипом та ГРВІ  проводиться у шести областях згідно географічного розподілу (північ-м.Київ, схід –мм. Суми та Харків, південь – м.Одеса, захід – м.Львів, центр – м.Кропивницький). 

 За минулий тиждень інтенсивний показник захворюваності на грип та ГРВІ в Україні нижчий  епідемічного порогу на 21% та становить 381 на 100 тис. населення, а також на 10% вищий за аналогічний період минулого сезону.

У Херсонській та Черкаській областях інтенсивний показник захворюваності на ГРВІ перевищив епідемічний поріг та був на середньому рівні інтенсивності епідемічного процесу. В інших регіонах України, зокрема в нашій області, перевищення епідемічних порогів не відмічалось.

В області інтенсивний показник захворюваності становить 439 на 100 тисяч населення (вищий від середньо державного на 13%), нижчий від епідемічного порогу на 23% В порівнянні з аналогічним періодом минулого року показник захворюваності менший на 7 %.  Локальні перевищення зареєстровано у Володимир-Волинському та Шацькому районах.

Протягом останнього тижня в області захворіло близько 5 тис. волинян на ГРВІ, із них 54% — це діти віком до 17 років (понад 2 тис.). Штами вірусу грипу не виділялись. Близько одного відсотка від загальної кількості захворілих госпіталізовано. Серед них 80% – це дорослі особи. Летальних випадків за цей час виявлено не було.

З початку епідемічного сезону гострими респіраторними вірусними інфекціями вже перехворіло близько 70 тис. мешканців області, що на 6 тис. більше ніж попереднього сезону.

Всього в області вакциновано понад 2 тис. осіб, із них 55% — це особи із групи ризику  (персонал медичних закладів, діти віком 6 міс. – 5 років, особи з хронічними захворюваннями, особи віком понад 65 років).

                 Щоб захистити себе та своїх близьких у сезон захворюваності на грип та гострі респіраторні захворювання, дотримуйтеся простих правил:

 • уникайте/зведіть до мінімуму контакт із людьми, у яких є симптоми респіраторного захворювання;
 • тримайтеся на безпечній дистанції від інших;
 • надягайте маску;
 • пам’ятайте про етикет при кашлі: прикривайте ніс і рот згином ліктя або серветкою під час кашлю або чхання;
 • часто мийте руки водою з милом, якщо мило і вода недоступні, використовуйте деззасіб. Це особливо важливо після дотику до поверхонь або предметів загального користування та тих, які можуть бути забруднені краплями;
 • не торкайтеся до очей, носа й рота — таким чином поширюються мікроби;
 • очищайте, дезінфікуйте поверхні і предмети, які можуть бути забруднені мікробами;
 • віруси не люблять свіже повітря, тому частіше провітрюйте приміщення, робіть вологе прибирання;
 • харчуйтеся збалансовано, вживайте достатню кількість вітамінів, мікро- та макроелементів;
 • одягайтеся відповідно до погоди і тримайте ноги в теплі;
 • дотримуйтесь нормального режиму дня;
 • ведіть здоровий спосіб життя.

 Найкраща профілактика грипу — це вакцинація. Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною й ефективною. Особливо важливою вакцинація є для людей із груп ризику, оскільки вона значно збільшує шанси цих людей запобігти смертельним наслідкам хвороби.

  Якщо відчули симптоми захворювання, негайно звертайтеся до сімейного лікаря й не займайтеся самолікуванням.

Закликаємо Вас, шановні громадяни, до  свідомого ставлення до свого здоров’я та здоров`я власних дітей!

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України».