У Волинській області, як і на території всієї країни, запроваджено проведення щотижневого рутинного епідеміологічного нагляду захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні  інфекції.

За даними дозорного епідеміологічного нагляду в Україні зафіксовано спорадичне географічне поширення грипу. Переважає циркуляція вірусу типу В, що характерно для даного періоду часу, також реєструється грип А (А(H1N1)). Вказані віруси входять до складу вакцин проти грипу на епідсезон 2020-2021рр. Дозорний епідеміологічний нагляд за грипом та ГРВІ  проводиться у шести областях згідно географічного розподілу (північ-м.Київ, схід –мм. Суми та Харків, південь – м.Одеса, захід – м.Львів, центр – м.Кропивницький). 

 За минулий тиждень інтенсивний показник захворюваності на грип та ГРВІ в Україні нижчий  епідемічного порогу на 6% та становить 452,7 на 100 тис. населення, а також на 10% вищий за аналогічний період минулого сезону.

Перевищення епідемічного порогу відмічається у центрально-східних регіонах країни, що відповідає середньому рівню інтенсивності епідемічного процесу. В інших регіонах України, зокрема в нашій області – низька інтенсивність епідемічного процесу грипу. Це свідчить, що ми знаходимося в перед епідемічному періоді.

В області інтенсивний показник захворюваності становить 496 на 100 тисяч населення (вищий від середньо державного на 9%), нижчий від епідемічного порогу на 14% В порівнянні з аналогічним періодом минулого року показник захворюваності менший на 2 %.  Локальні перевищення зареєстровано у Володимир-Волинському та Луцькому районі.

Протягом останнього тижня в області захворіло понад 5 тис. волинян на ГРВІ, із них 46% — це діти віком до 17 років (понад 2 тис.). Штами вірусу грипу не виділялись. Близько одного відсотка від загальної кількості захворілих госпіталізовано. Серед них 80% – це дорослі особи. Летальних випадків за цей час виявлено не було.

З початку епідемічного сезону гострими респіраторними вірусними інфекціями вже перехворіло понад 63 тис. мешканців області, що на 7 тис. більше ніж попереднього сезону.

Всього в області вакциновано понад 2 тис. осіб, із них 50% — це особи із групи ризику  (персонал медичних закладів, діти віком 6 міс. – 5 років, особи з хронічними захворюваннями, особи віком понад 65 років).

  Слід пам’ятати, що вірус грипу передається повітряно-краплинним, повітряно-пиловим шляхом (вірусні частки переносяться повітрям від хворої людини до здорової під час розмови, кашлю, чхання), внаслідок тісного контакту (перебування на відстані близько 2 м). Хвора людина, навіть із легкою формою грипу, становить небезпеку для інших протягом усього періоду прояву симптомів — це, в середньому, сім днів.

         Щоб попередити  або мінімізувати ризики інфікування необхідно:

  • ретельно та часто мийти руки близько 40 секунд;
  • тримайти дистанцію 1,5 метра від інших;
  • там, де дотримуватися дистанції неможливо, одягати маску.
  • не торкайтися очей, рота, носа;
  • кашляти та чхати у згин ліктя чи одноразову хустинку; якщо з’являються симптоми захворювання, терміново звертайтися до лікаря;
  • при перших симптомах респіраторних захворювань обов’язково зателефонувати своєму сімейному лікарю. Залишайтесь вдома!

 Батьки можуть знизити ризик зараження дітей грипом навчивши і їх дотримуватись цих простих правил.

Тому, закликаємо Вас, шановні громадяни, до  свідомого ставлення до свого здоров’я та здоров`я власних дітей!

 

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України»  та МОЗ України.