За даними моніторингу у Волинській області, на 18-му тижні 2021р., захворюваність гострими респіраторними вірусними інфекціями знаходилась на сезонному рівні.

Інтенсивний показник на 100 тисяч населення склав 459  та був нижче епідемічного порогу на 20%. За останній тиждень, порівняно з попереднім, захворюваність знизилась на 38%, у тому числі серед дітей — на 40%, серед дорослого населення – на 37%. В структурі захворюваності частка дітей до 17 років становить 47%.  

Близько трьох відсотків від загальної кількості захворілих госпіталізовано, переважно це дорослі особи (72%). Летальних випадків від грипу не зареєстровано.

З початку епідемічного сезону перехворіло понад 175 тис. волинян —  це 17% населення області.

Всього на Волині проти грипу вакциновано понад 3 тис. осіб, із них 62%це особи із групи ризику  (персонал медичних закладів, діти віком від 6 міс.  до 5 років, особи з хронічними захворюваннями, особи віком понад 65 років).

 Поряд із проведенням ПЛР-тестування на SARS-CoV-2, вірусологічна лабораторія обласного лабораторного центру проводить дослідження на виявлення вірусів грипу А і грипу В.

На сьогодні  циркуляцію вірусів грипу в області не виявлено. Проте встановлено циркуляцію інших вірусів респіраторної групи. (риновіруси, парагрип, сезонний коронавірус 229Е, ОС43,  метапневмовіруси,  аденовіруси та бокавіруси).

Нагадуємо базові рекомендації, виконання яких дозволить уникнути або мінімізувати ризики інфікування:

  • уникайте контакту з особами, що мають прояви грипозної інфекції;
  • обмежте відвідування місць великого скупчення людей;
  • часто провітрюйте приміщення;
  • ретельно та часто мийте руки з милом;
  • не торкайтеся очей, носа, рота немитими руками;
  • уникайте обіймів, поцілунків і рукостискань;
  • прикривайте ніс і рот під час чхання або кашлю одноразовою серветкою, яку зразу ж після використання потрібно викинути;
  • якщо у людини є симптоми грипу, то необхідно триматися від неї на відстані не менше двох метрів
  • якщо з’являються симптоми захворювання, терміново звертайтеся до лікаря.     

Якщо відчули симптоми захворювання, негайно звертайтеся до сімейного лікаря й не займайтеся самолікуванням.

Закликаємо вас до  свідомого ставлення до свого здоров’я та здоров`я ваших дітей!

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України»  та МОЗ України.