За даними моніторингу на минулому тижні у Волинській області продовжувалось зростання захворюваності на гострі респіраторні вірусні  інфекції.

Інтенсивний показник на 100 тисяч населення становить 805,2, та перевищив епідемічний поріг на 40%. Рівень захворюваності характеризується як середньої інтенсивності.

Перевищення епідемічного порогу зареєстровано у м.Луцьку (на 38%), Володимир-Волинському (понад 2 рази), Ківерцівському (25%), Ковельському (11%), Любешівському (19%), Луцькому (15%) та Маневицькому (11%) районах.

Протягом останнього тижня в області захворюваність гострими респіраторними інфекціями, в тому числі на коронавірусну інфекцію, зросла на 7% і становить понад 8 тис. осіб, проти 7,8 тис. попереднього тижня.

Утримується на високому рівні  захворюваність серед дитячого населення  і становить 42%  (захворіло понад  3,4 тис.) від загальної кількості постраждалих, що майже на рівні минулого тижня. Стабілізація рівня захворюваності серед дітей можна пов’язати з канікулами  в загальноосвітніх закладах.

Близько трьох відсотків від загальної кількості захворілих госпіталізовано, переважно це дорослі особи (90%). Летальних випадків від грипу не зареєстровано.

З початку епідемічного сезону перехворіло понад 130 тис. волинян —  це 13% населення області.

Всього на Волині проти грипу вакциновано понад 3 тис. осіб, із них 62%це особи із групи ризику  (персонал медичних закладів, діти віком від 6 міс.  до 5 років, особи з хронічними захворюваннями, особи віком понад 65 років).

Поряд із проведенням ПЛР-тестування на SARS-CoV-2, вірусологічна лабораторія обласного лабораторного центру проводить дослідження на виявлення вірусів грипу А і грипу В.

На сьогодні  циркуляцію вірусів грипу в області не виявлено. Проте встановлено циркуляцію інших вірусів респіраторної групи. (риновіруси, парагрип, сезонний коронавірус 229Е, ОС43,  метапневмовіруси,  аденовіруси та бокавіруси).

 

Нагадуємо базові рекомендації, виконання яких дозволить уникнути або мінімізувати ризики інфікування:

  • уникайте контакту з особами, що мають прояви грипозної інфекції;
  • обмежте відвідування місць великого скупчення людей;
  • часто провітрюйте приміщення;
  • ретельно та часто мийте руки з милом;
  • не торкайтеся очей, носа, рота немитими руками;
  • уникайте обіймів, поцілунків і рукостискань;
  • прикривайте ніс і рот під час чхання або кашлю одноразовою серветкою, яку зразу ж після використання потрібно викинути;
  • якщо у людини є симптоми грипу, то необхідно триматися від неї на відстані не менше двох метрів
  • якщо з’являються симптоми захворювання, терміново звертайтеся до лікаря.

 

Пам’ятайте, що здоров’я у Ваших руках!

 

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України»  та МОЗ України.