На Волині, як і в Україні в цілому, значно зросла захворюваність гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ).

Протягом минулого тижня на ГРВІ, в тому числі на коронавірусну інфекцію, захворіло близько 7,8 тис. волинян, що на 47% більше ніж попереднього тижня (5,2 тис.). Інтенсивний показник захворюваності становить 754,2 на 100 тисяч населення, що на 14% перевищує середній по Україні (661,7 на 100 тис. населення). Епідемічний показник захворюваності по області перевищено на 31%, для порівняння, на попередньому тижні він був на 11% нижчим від епідемічного порогу.

У м. Луцьку захворюваність зросла на 63%, поріг перевищено на 48%. В районах зареєстрована активність різної інтенсивності, епідемічний поріг перевищено у Володимир-Волинському районі (на 50%), Ківерцівському районі (+26%), Любешівському районі (+16%) та Луцькому районі (+15%), на усіх інших територіях зберігається передепідемічний рівень активності.

Не зважаючи на канікули, за останній тиждень кількість захворілих дітей збільшилась  на  34%  і становить  3,4 тис. проти 2,5 тис. попереднього тижня.

Понад двох відсотків від загальної кількості захворілих госпіталізовано, переважно це дорослі особи (80%). Летальних випадків від грипу не зареєстровано.

З початку епідемічного сезону перехворіло понад 120 тис. волинян —  це майже 12% населення області.

 Всього на Волині проти грипу вакциновано близько 3 тис. осіб, із них 61%це особи із групи ризику  (персонал медичних закладів, діти віком від 6 міс.  до 5 років, особи з хронічними захворюваннями, особи віком понад 65 років).

Поряд із проведенням ПЛР-тестування на SARS-CoV-2, вірусологічна лабораторія обласного лабораторного центру проводить дослідження на виявлення вірусів грипу А і грипу В. Протягом останнього тижня протестовано близько 100 хворих, вірусів грипу не виявлено, натомість в Україні визначені віруси грипу А не субтиповані.

В області встановлено циркуляцію інших вірусів респіраторної групи. (риновіруси, парагрип, сезонний коронавірус 229Е, ОС43,  метапневмовіруси,  аденовіруси та бокавіруси).

Щоб захистити себе та своїх близьких у сезон захворюваності на грип та гострі респіраторні захворювання, дотримуйтеся простих правил:

 • уникайте/зведіть до мінімуму контакт із людьми, у яких є симптоми респіраторного захворювання;
 • тримайтеся на безпечній дистанції від інших;
 • надягайте маску;
 • пам’ятайте про етикет при кашлі: прикривайте ніс і рот згином ліктя або серветкою під час кашлю або чхання;
 • часто мийте руки водою з милом, якщо мило і вода недоступні, використовуйте деззасіб. Це особливо важливо після дотику до поверхонь або предметів загального користування та тих, які можуть бути забруднені краплями;
 • не торкайтеся до очей, носа й рота — таким чином поширюються мікроби;
 • очищайте, дезінфікуйте поверхні і предмети, які можуть бути забруднені мікробами;
 • віруси не люблять свіже повітря, тому частіше провітрюйте приміщення, робіть вологе прибирання;
 • харчуйтеся збалансовано, вживайте достатню кількість вітамінів, мікро- та макроелементів;
 • дотримуйтесь нормального режиму дня;
 • ведіть здоровий спосіб життя.    

 Якщо відчули симптоми захворювання, негайно звертайтеся до сімейного лікаря й не займайтеся самолікуванням.

Закликаємо вас до  свідомого ставлення до свого здоров’я та здоров`я ваших дітей!

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України»  та МОЗ України.