За даними оперативної інформації у Волинській області інтенсивний показник захворюваності на гострі респіраторні вірусні  інфекції, в тому числі на коронавірусну інфекцію, становить 511,5 на 100 тисяч населення, що на 11% нижче епідемічного порогу. Рівень захворюваності характеризується як низький. Перевищення зареєстровано у Ківерцівському районі.

Вищі від середньообласного показники захворюваності у м. Луцьку (1080 на 100 тис. населення), Любешівському (553) та Луцькому (646) районах.

Протягом останнього тижня в області захворюваність гострими респіраторними інфекціями знизилась на 6% і становить близько 5,3 тис. осіб, проти 5,6 тис. попереднього тижня. Утримується на високому рівні  захворюваність серед дитячого населення  і становить 48%  (захворіло понад  2,5 тис.) від загальної кількості постраждалих. Діти, котрі відвідують  організовані колективи,  становлять 69%.

Понад трьох відсотків від загальної кількості захворілих госпіталізовано, переважно це дорослі особи (83%). Летальних випадків від грипу не зареєстровано.

З початку епідемічного сезону перехворіло близько 113 тис. волинян —  це 11% населення області.

Всього на Волині проти грипу вакциновано близько 3 тис. осіб, із них 61%це особи із групи ризику  (персонал медичних закладів, діти віком від 6 міс.  до 5 років, особи з хронічними захворюваннями, особи віком понад 65 років).

Поряд із проведенням ПЛР-тестування на SARS-CoV-2, вірусологічна лабораторія обласного лабораторного центру проводить дослідження на виявлення вірусів грипу А і грипу В.

На сьогодні  обстежено близько 600 осіб. Вірусів грипу не виявлено.  В області встановлено циркуляцію інших вірусів респіраторної групи. (риновіруси, парагрип, сезонний коронавірус 229Е, ОС43,  метапневмовіруси,  аденовіруси та бокавіруси).

 

 

 

 

 

Нагадуємо базові рекомендації, виконання яких дозволить уникнути або мінімізувати ризики інфікування:

  • уникайте контакту з особами, що мають прояви грипозної інфекції;
  • обмежте відвідування місць великого скупчення людей;
  • часто провітрюйте приміщення;
  • ретельно та часто мийте руки з милом;
  • не торкайтеся очей, носа, рота немитими руками;
  • уникайте обіймів, поцілунків і рукостискань;
  • прикривайте ніс і рот під час чхання або кашлю одноразовою серветкою, яку зразу ж після використання потрібно викинути;
  • якщо у людини є симптоми грипу, то необхідно триматися від неї на відстані не менше двох метрів
  • якщо з’являються симптоми захворювання, терміново звертайтеся до лікаря.

Пам’ятайте, що здоров’я у Ваших руках!

 

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України»  та МОЗ України.