У Волинській області, як і на території всієї країни, запроваджено проведення щотижневого рутинного епідеміологічного нагляду захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні  інфекції.

 За даними дозорного епідеміологічного нагляду в Україні зафіксовано спорадичне географічне поширення грипу. Відмічається циркуляція вірусів грипу типу А (А(H1N1)) та А не субтипований. Крім того, встановлено циркуляцію інших вірусів респіраторної групи. 

 За минулий тиждень інтенсивний показник захворюваності на грип та ГРВІ в Україні на 9% більше епідемічного порогу та становить 530 на 100 тис. населення.

В Україні зберігається тенденція до росту захворюваності на ГРВІ та грип. У більшості регіонів, зокрема і в нашій області,  інтенсивність епідемічного процесу ГРВІ, включно із новою коронавірусною інфекцією, знаходилась на низькому рівні, крім Київської, Сумської, Черкаської та Донецької областей (середній рівень). В Закарпатській, Житомирській та Тернопільській областях зареєстрований високий рівень інтенсивності епідемічного процесу, а в Івано-Франківській області встановився дуже високий рівень інтенсивності епідемічного процесу – перевищення епідемічного порогу в 2,1 рази.

На Волині епідемічна ситуація повторює загальнодержавні тенденції. Інтенсивний показник становить 545 на 100 тисяч населення (вищий від середньодержавного на 3 %). В загальному по області епідемічний поріг нижчий від розрахункового на 5%. Перевищення зареєстровано у м.Луцьку та Ківерцівському районі.

Протягом останнього тижня в області захворюваність гострими респіраторними інфекціями, в тому числі на коронавірусну інфекцію, збільшилась на 4% і становить понад 5,6 тис. осіб, проти 5,4 тис. попереднього тижня.   Утримується тенденція до росту захворюваності серед дитячого населення  і становить 47%  (захворіло понад  2,6 тис.) від загальної кількості постраждалих, що на 2% більше минулого тижня. Така ситуація пояснюється перебуванням дітей в організованих колективах (становлять 71% від всіх захворілих дітей).

Близько двох відсотків від загальної кількості захворілих госпіталізовано, переважно це дорослі особи (83%). Летальних випадків від грипу не зареєстровано.

З початку епідемічного сезону перехворіло близько 108 тис. волинян —  це 10% населення області.

 З початку епідсезону на Волині проти грипу вакциновано понад 2,8 тис. осіб, із них 60%це особи із групи ризику  (персонал медичних закладів, діти віком від 6 міс.  до 5 років, особи з хронічними захворюваннями, особи віком понад 65 років).

Поряд із проведенням ПЛР-тестування на SARS-CoV-2, вірусологічна лабораторія обласного лабораторного центру проводить дослідження на виявлення вірусів грипу А і грипу В.

На сьогодні  обстежено понад 500 осіб. Вірусів грипу не виявлено.   В області встановлено циркуляцію інших вірусів респіраторної групи. (риновіруси, парагрип, сезонний коронавірус 229Е, ОС43,  метапневмовіруси,  аденовіруси та бокавіруси).

 Нагадуємо базові рекомендації, виконання яких дозволить уникнути або мінімізувати ризики інфікування:

  • уникайте контакту з особами, що мають прояви грипозної інфекції;
  • обмежте відвідування місць великого скупчення людей;
  • часто провітрюйте приміщення;
  • ретельно та часто мийте руки з милом;
  • не торкайтеся очей, носа, рота немитими руками;
  • уникайте обіймів, поцілунків і рукостискань;
  • прикривайте ніс і рот під час чхання або кашлю одноразовою серветкою, яку зразу ж після використання потрібно викинути;
  • якщо у людини є симптоми грипу, то необхідно триматися від неї на відстані не менше двох метрів
  • якщо з’являються симптоми захворювання, терміново звертайтеся до лікаря.

Пам’ятайте, що здоров’я у Ваших руках!

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України»  та МОЗ України.