У Волинській області, як і на території всієї країни, запроваджено проведення щотижневого рутинного епідеміологічного нагляду захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні  інфекції.

  За даними дозорного епідеміологічного нагляду в Україні зафіксовано спорадичне географічне поширення грипу. Відмічається циркуляція вірусів грипу типу А (А(H1N1)) та А не субтипований. Крім того, встановлено циркуляцію інших вірусів респіраторної групи.  Вказані віруси входять до складу вакцин проти грипу на епідсезон 2020-2021рр. Дозорний епідеміологічний нагляд за грипом та ГРВІ  проводиться у шести областях згідно географічного розподілу (північ-м.Київ, схід –мм. Суми та Харків, південь – м.Одеса, захід – м.Львів, центр – м.Кропивницький). 

 За минулий тиждень інтенсивний показник захворюваності на грип та ГРВІ в Україні на 2% більше епідемічного порогу та становить 493 на 100 тис. населення.

В Україні зберігається тенденція до росту захворюваності на ГРВІ та грип. У більшості регіонів, зокрема і в нашій області,  перевищення епідемічного порога не зареєстровано. Інтенсивність епідемічного процесу ГРВІ, включно із новою коронавірусною інфекцією, була на низькому рівні, за винятком Сумської, Житомирської, Донецької, Запорізької та Закарпатської областей (середній рівень), в Тернопільській області (висока інтенсивність), а в Івано-Франківській області на звітному тижні зафіксовано дуже високий рівень інтенсивності епідемічного процесу — перевищення епідемічного порога в 2,2 рази.    

На Волині епідемічна ситуація повторює загальнодержавні тенденції. Інтенсивний показник становить 524 на 100 тисяч населення (вищий від середньодержавного на 6%). Перевищення епідемічного порогу не зареєстровано на жодній адміністративній території, в загальному по області він нижчий від розрахункового на 9%. Вищі від середньообласного показники захворюваності у м. Луцьку (1237 на 100 тис. населення) та Ківерцівському (627) районах.

Протягом останнього тижня в області захворюваність гострими респіраторними інфекціями, в тому числі на коронавірусну інфекцію, збільшилась на 15% і становить понад 5,4 тис. осіб, проти 4,7 тис. попереднього тижня.   Утримується тенденція до росту захворюваності серед дитячого населення  і становить 48%  (захворіло близько  2,6 тис.) від загальної кількості постраждалих, що на 13% більше минулого тижня. Така ситуація пояснюється перебуванням дітей в організованих колективах (становлять 71% від всіх захворілих дітей).

Близько трьох відсотків від загальної кількості захворілих госпіталізовано, переважно це дорослі особи (90%). Летальних випадків від грипу не зареєстровано.

З початку епідемічного сезону перехворіло понад 102 тис. волинян —  це 10% населення області.

З початку епідсезону на Волині проти грипу вакциновано понад 2,6 тис. осіб, із них 56%це особи із групи ризику  (персонал медичних закладів, діти віком від 6 міс.  до 5 років, особи з хронічними захворюваннями, особи віком понад 65 років).

Поряд із проведенням ПЛР-тестування на SARS-CoV-2, вірусологічна лабораторія обласного лабораторного центру проводить дослідження на виявлення вірусів грипу А і грипу В та інших вірусів респіраторної групи.

На сьогодні  обстежено понад 400 осіб. Вірусів грипу не виявлено. Збудники  інших гострих респіраторних інфекцій виявлено у  32% пацієнтів. 

Серед збудників ГРВІ встановлено переважну циркуляцію: 

 • риновірусів (виявлено у  38 %  випадків позитивних результатів), 
 • сезонного коронавірусу 229Е  (35 %), 
 • парагрипу 4 типу (14 %),
 • сезонного коронавірусу ОС43 (9%),
 • метапневмовірусів  (3%).

 Виявлено також циркуляцію   аденовірусів та бокавірусів. В 5% випадках визначено одночасне інфікування парагрипом + сезонним коронавірусом 229Е та риновірусом + сезонним коронавірусом 229Е.     

Важливо пам’ятати, що хвора людина, навіть із легкою формою грипу, та ГРВІ становить небезпеку для інших протягом усього періоду прояву симптомів — це, в середньому, сім днів.

Нагадуємо базові рекомендації, виконання яких дозволить уникнути або мінімізувати ризики інфікування:

 • уникайте контакту з особами, що мають прояви грипозної інфекції;
 • обмежте відвідування місць великого скупчення людей;
 • часто провітрюйте приміщення;
 • ретельно та часто мийте руки з милом;
 • не торкайтеся очей, носа, рота немитими руками;
 • уникайте обіймів, поцілунків і рукостискань;
 • прикривайте ніс і рот під час чхання або кашлю одноразовою серветкою, яку зразу ж після використання потрібно викинути;
 • якщо у людини є симптоми грипу, то необхідно триматися від неї на відстані не менше двох метрів
 • якщо з’являються симптоми захворювання, терміново звертайтеся до лікаря.

Пам’ятайте, що здоров’я у Ваших руках!

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України»  та МОЗ України.