Щорічно 19 січня християнами східного обряду відзначається  свято Хрещення Господнього. Це свято відоме своїми цікавими традиціями, однією з яких є купання в річці чи озері з освяченою водою.

 Однак, лікарі застерігають, що не завжди купання у крижаній воді  безпечне для здоров’я. Як відмітив Головний державний санітарний лікар В.Ляшко,  якщо ви все — таки вирішили пірнати в ополонку, то, насамперед, робіть це лише у тому разі, якщо ви повністю здорові! Існують хвороби, при яких купатись в крижаній воді категорично заборонено.

Зазначимо, що одноразове купання у крижаній воді не може загартувати і зміцнити організм. Холодна вода може бути корисною лише, якщо загартовуватися систематично, щоденно контактуючи з холодною водою.

Щоб не нашкодити своєму організму на Водохреща, не забувайте про фізичну дистанцію та уникайте скупчення біля ополонок, коронавірус «вихідний» на свято не брав, а також: 

✅Купайтеся лише в спеціально обладнаних місцях із перевіреним дном.

✅Енергійна розминка — обов’язкова умова перед зануренням у воду.

✅Занурюйтесь у воду поступово. Якщо ви одразу пірнете з головою — це може призвести до різкого охолодження організму!

✅Залишайтеся у воді не довше 3–5 секунд. Людям, які практикують загартування водою роками, не варто перебувати в ополонці довше 1,5–2 хвилин.

❗️І ще одне, памятайте куріння та алкоголь не зігрівають! Вживання алкоголю створює ілюзію тепла і водночас призводить до величезної його втрати❗️

Пам’ятайте, традиції традиціями, але головне не нашкодити своєму здоров’ю. Загартовуйте організм кожного дня, а  не раз на рік! Будьте здорові!