Антибіотикорезистентність – це стійкість бактерій до антибактеріальних препаратів (антибіотиків).

Однак, люди та тварини стійкими до збудників хвороб не стають. І це – один із найбільш серйозних викликів для систем охорони здоров’я в усьому світі, адже нових антибіотиків за останні десятиліття майже не з’явилося.

З кожним роком лікувати бактеріальні інфекційні хвороби (пневмонію або туберкульоз) стає все складніше. А нераціональне використання антибіотиків може призвести до того, що інфекційні хвороби, котрі наразі швидко і без наслідків лікуються антибактеріальними препаратами, можуть стати смертельно небезпечними.

Як виникає резистентність (стійкість бактерій до антибіотиків)?

Коли людина вживає антибіотик, завжди є ризик того, що деякі бактерії стануть стійкими до нього. Ліки вбивають більшість збудників хвороб, проте невелика група все ж може встояти. Вони ростуть і поширюються, а іноді можуть навіть передавати таку стійкість іншим бактеріям.

На віруси антибіотики не діють!

Міністерство охорони здоров’я підготувало інформацію – коли збільшуються ризики розвитку резистентності, а також що потрібно робити для запобігання розвитку резистентності до антибіотиків.

Джерело – фейсбук-сторінка МОЗ:

https://www.facebook.com/moz.ukr/posts/pfbid0bJzYmq85YtLwD1orVTZkKsfRo6hjV7PinsQNtPyUPH4ZaGyj1cs2CjUbCqPFeYKQl

 

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЦКПХ  МОЗ» та МОЗ України.