Одним з основних завдань лікарів-епідеміологів ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України» є організація  роботи з профілактики такої небезпечної хвороби, як сказ.

Вже у поточному році епідеміологами Луцького міськміжрайонного лабораторного центру встановлено, що у с. Несвіч з хворим на сказ псом контактувало 9 осіб, в т.ч. 3 дітей. Всіх їх скеровано для отримання профілактичного лікування у Луцьку районну лікарню, де є достатня кількість антирабічних препаратів для надання необхідного лікування.

Хвора на сказ собака проявляла агресію, не впізнавала господаря та старалась нападати на людей.  Ускладнює епідситуацію той факт, що домашні тварини, в основному, не щеплені проти сказу.

Враховуючи вищезазначене, лікарі-епідеміологи наголошують про обов’язкові щеплення проти сказу всіх домашніх тварин. А при контактах з хворими тваринами (чи при укусах) – звертатись до лікарів та не відмовлятись від щеплень. Адже такі профілактичні щеплення — єдиний запобіжний захід вберегтись від смертельної хвороби, якою залишається сказ.

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України».