У 26 працівників харчоблоків освітніх закладів області виявлено золотистий стафілокок

 

Такі результати проведених позачергових (раптових) лабораторних обстежень працівників харчоблоків, закладів шкільної та позашкільної освіти Волинської області на наявність носійства патогенного стафілококу.

Згідно постанови Головного державного санітарного лікаря України №15 від 07.10.2021р. лікарями-епідеміологами ДУ «Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» проведено аналіз та оцінку ризиків захворювання на гострі кишкові інфекції в закладах загальної середньої освіти, дошкільних та інтернатних закладах області.

Визначено заклади підвищеного епідемічного ризику щодо гострих кишкових інфекційних захворювань, їх перелік погоджено з відповідними структурними підрозділами з питань освіти. Під час відвідування навчальних закладів, також проводився збір інформації щодо проходження профілактичних медичних оглядів працівниками харчоблоків, проведено роз’яснювальну роботу щодо необхідності вакцинації.

Проведені раптові обстеження 270 осіб персоналу в 80 освітніх закладах. Зокрема обстежений персонал 36 харчоблоків шкіл, 1 харчоблоку інтернату та 43 харчоблоків дошкільних закладів.

В ході обстеження виявлено 26 (9,6%) носіїв патогенного стафілококу, в працівників харчоблоків 9 дошкільних закладів та працівників 10 загальноосвітніх закладів. За результатами досліджень поінформовано відповідні територіальні органи Держпродспоживслужби, направлені листи до відділів освіти.

Лабораторні обстеження працівників харчоблоків закладів Волинської області тривають.

На фото – процес обстеження працівників харчоблоку Головненського ЗДО.

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЦКПХ  МОЗ» та сайт МОЗ України.