Керівництво Міністерства охорони здоровʼя провело селекторну нараду з керівниками обласних центрів контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ). Обговорили питання підготовки до нового епідсезону, готовність до опалювального сезону та пілотний проєкт з імунізації. 

Волинь представляла головний державний санітарний лікар області Наталія Янко.

«Питання ефективного реагування на можливе зростання кількості випадків коронавірусу, забезпеченості тест-системами – вирішуємо зараз. Восени та взимку ситуації, коли не вистачає тестів, медичних виробів, бути не може», – наголосив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. 

За його дорученнями керівники ЦКПХ вже зараз мають прорахувати максимальну потребу у тест-системах та надати її на національний рівень для повноцінної роботи системи епіднагляду.  

Також обласні центри контролю та профілактики хвороб у рамках підготовки до опалювального сезону мають переглянути свою матеріально-технічну базу та визначити, як можна покращити енергоефективність.

Ще одне питання, яке порушили в ході наради, — це запуск пілотного проєкту з імунопрофілактики на рівні однієї області. На Львівщині планується створити «замкнутий цикл» для забезпечення та розвезення засобів з імунопрофілактики (вакцин). Насамперед, такий проєкт спрямований на те, щоб ефективно використовувати вакцини та не допускати їх нестачі на рівні окремих закладів охорони здоров’я. 

Джерело – сайт МОЗ України: https://moz.gov.ua/article/news/u-vas-majut-buti-strategichni-plani-dlja-prohodzhennja-osinno-zimovogo-periodu-%e2%80%93-viktor-ljashko-kerivnikam-oblasnih-ckph

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЦКПХ  МОЗ» та МОЗ України.