З 14 по 25 травня 2018 року пройшов перший етап підготовки фахівців з польової (прикладної) епідеміології в межах впровадження дворічної Програми підготовки з польової (прикладної) епідеміології (ППЕ).

        Програму з навчання епідеміологів впроваджено в Україні вперше: протягом десяти днів  в першій когорті Програми навчання розпочали 16 фахівців, серед яких завідувач вірусологічної  лабораторії ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України» Полухтович Ольга. 

       Основною метою навчання ППЕ є поліпшення стану здоров’я населення окремих регіонів та країни в цілому через зміцнення систем громадського здоров’я та покращення реагування на пріоритетні захворювання. За час реалізації програми  заплановано підготовку 200 епідеміологів із розрахунку 1 кваліфікований спеціаліст на 200 тис. населення.

       Підготовка польових епідеміологів сприятиме зростанню потенціалу систем епіднагляду, лабораторних та інформаційних компонентів, покращенню надання послуг у системі громадського здоров’я на національному та регіональному рівнях, зокрема, у контексті оцінки, аналізу даних, польових досліджень, розслідування, локалізації та запобігання розповсюдженню спалахів захворювань.